Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna drobnokwiatowa 'Brevifolia'

Pinus parviflora 'Brevifolia'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus parviflora 'Brevifolia'

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus parviflora 'Brevifolia'
Oryginalna odmiana o ciekawym, nieregularnym, luźnym pokroju. Siła jej wzrostu istotnie zależy od warunków, a roczne przyrosty wahają się między 5 a 15 cm, tym samym dziesięcioletnie rośliny mogą się między sobą bardzo różnić rozmiarem. Słabo rozgałęzione pędy i krótkie igły sprawiają, że sosna drobnokwiatowa 'Brevifolia' charakteryzuje się swobodnym, luźnym pokrojem. Kształt asymetryczny, zbliżony do stożka. Igły krótkie, zebrane po pięć, niebieskozielone od góry, od dołu białe. Dekoracyjne szyszki pojawiają się już na młodych egzemplarzach.
Bardzo atrakcyjna roślina o niepowtarzalnym wyglądzie, polecana przede wszystkim do ogrodów japońskich, ale doskonale wyglądająca także na skalniakach i rabatach, a także jako samotnik. Odznacza się dobrą mrozoodpornością, preferuje stanowiska słoneczne. Wymagania glebowe niewielkie, najlepiej rośnie na glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna drobnokwiatowa 'Brevifolia'
Twoja ocena