Sosna czarna odm. austriaca

Pinus nigra var. austriaca
8,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 50-70cm

Pinus nigra var. austriaca

Jest to odmiana wschodniego podgatunku sosny czarnej (botaniczna nazwa: Pinus nigra subsp. nigra /var. nigra/). W naturze występuje we Włoszech, Grecji i na Bałkanach. Roślina górska. Ta odmiana ma mocne konary, często spłaszczoną koronę i gruby pień. Dorasta do 27 m wysokości (w Niemczech). Odmianę austriacką sosny czarnej charakteryzują bardzo ciemnozielone igły, długości 8 – 15 cm (w Europie). Szyszki 4, 5 – 9 cm długie.

Uprawa i zastosowanie: Bardzo twarda. Niezwykle wytrzymała na mrozy. Udaje się na każdej glebie, również na glebach kwaśnych i piaszczystych (bielice). Odporna na suszę oraz silne wiatry i sztormy. Z tego względu jest polecana na tereny nadmorskie, górskie, przestrzenie otwarte. Wytrzymała na zanieczyszczenia powietrza, dlatego udaje się na terenach przemysłowych, miejskich i przy drogach.

Ciekawostki: Sosna czarna 'Austriaca' jest popularnym drzewem ozdobnym w miejscowościach nadmorskich Anglii. W USA jest często sadzona w lasach – w okolicach Chicago ta odmiana zadomowiła się i obecnie rozsiewa się sama, chociaż nie jest to jej naturalne miejsce występowania.

Więcej informacji
Rośliny dostępne dla Ciebie obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna czarna odm. austriaca
Twoja ocena