Sezon rozpoczęty! ROŚLINY Wysyłamy w 3 dni robocze :)

Siedmiopalecznik błotny

PojemnikC2 – 2l
ATLAS ROŚLIN to nasz katalog, w którym można znaleźć zdjęcia i opisy wielu gatunków i odmian, także egzotycznych.  Rośliny znajdujące się w atlasie roślin NIE SĄ DOSTĘPNE w sprzedaży.

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

Comarum palustre


Bylina wodna o charakterystycznych, efektownych kwiatach, należąca do rodziny różowatych. Jego zasięg jest bardzo szeroki. Występuje pospolicie w całej Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. W Polsce również należy do roślin pospolitych, szczególnie na niżu, jednak spotkać go nie jest wcale łatwo. Największe prawdopodobieństwo napotkania tej rośliny z pewnością będzie na terenach podmokłych np. na bagnistych łąkach, podmokłych starorzeczach, w rowach melioracyjnych, na brzegach stawów lub innych zbiorników wodnych. Bylina ta charakteryzuje się długim, pełzającym kłączem, od którego odrastają na długich ogonkach liście o pokroju niemal palczastym, złożone z 5-7 sztywnych, lancetowatych i drobno piłkowanych na brzegach, listków. Blaszka liściowa z wierzchu jest ciemnozielona, od spodu zaś delikatnie, szaro owłosiona.

Łodyga jest prosto wzniesiona, lekko owłosiona, dorasta do 90 cm wysokości, liście, które znajdują się w jej górnej części, mają bardzo krótkie ogonki lub są prawie siedzące, zwykle trójlistkowe. Siedmiopalecznik kwitnie od czerwca do lipca, a kwiaty są największą ozdobą tej rośliny, wyglądem przypominają gwiazdy. Są ciemnopurpurowe o sześciu lancetowatych i ostro zakończonych płatkach oraz dąbczastym dnie kwiatowym z licznymi pręcikami. Siedmiopalecznik jest cenną rośliną leczniczą o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i rozgrzewającym. Najcenniejszym surowcem, najbogatszym w związki lecznicze jest kłącze siedmiopalecznika, które zbiera się wiosną lub jesienią. Siedmiopalecznika można uprawiać m. in. , na brzegach oczek wodnych lub stawów, jednak trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki, przede wszystkim odpowiednio mokrą i żyzną glebę o kwaśnym lub lekko kwaśnym pH. Należy go sadzić na stanowiskach słonecznych, ewentualnie w lekkim półcieniu. W naszym klimacie jest wystarczająco mrozoodporny i raczej z łatwością przetrwa zimę.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
PojemnikC2 – 2l
Waga sadzonki [kg]1.800000
Wymagania słonecznedo półcienia, na słońce
Szczepienienieszczepione
Styl ogroduogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody leśne, ogrody japońskie, ogrody chińskie, ogrody amerykańskie
PH glebylekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostunormalne
Sposób rozmnażaniasadzonki ukorzeniane
Zapotrzebowanie na wodęśrednie
Barwa liści / igiełzielone
Wymagania słonecznepełne słońce, półcień
Walory użytkowedla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Miejsce sadzeniarabaty
Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko