Trwa przedsprzedaż - Złożone zamówienia wyślemy w marcu

Sarcococca - Sarcococca

Zimozielony krzew pochodzący z Azji. Rodzaj obejmuje kilkanaście gatunków, kilka z nich można spotkać w uprawie jako rośliny ozdobne. Osiąga małe rozmiary i doskonale nadaje się na żywopłoty

Jak wygląda sarcococca? 

Sarcococca (sarkokokka) jest zimozielonym krzewem liściastym o pokroju zbliżonym do kulistego. Zależnie od gatunku może osiągać wysokość 0,5-2 m. Liście sarkokoki mają wydłużony, lancetowaty, ostro zakończony kształt i ciemnozielony kolor. Zwykle są matowe. 

W kątach liści wyrastają kwiaty, które są drobne i raczej niepozorne, za to wspaniale pachną - sarkokoki są uważane za najpiękniej pachnące rośliny. 

Owocem sarkokoki jest kulisty lub jajowaty, mięsisty pestkowiec o ciemnym, czasem nawet czarnym zabarwieniu. 

Jakie wymagania ma sarkokokka?

Gatunek o średnich wymaganiach siedliskowych. Preferuje gleby żyzne i próchniczne, dobrze uprawione i zasobne, przepuszczalne. Jest tolerancyjna w stosunku do odczynu. Preferuje stanowiska słoneczne. Mrozoodporność jest podobna jak u bukszpanów, krzewy dobrze znoszą mrozy, są jednak narażone na wysychanie potęgowane przez suche, mroźne wiatry. Dlatego należy je dobrze podlewać przed zimą i w czasie odwilży oraz wybierać im miejsca zaciszne. Rośliny posadzone w otwartym terenie warto zabezpieczyć za pomocą agrowłókniny lub tkaniny cieniującej. 

Jakie zastosowanie ma sarkokokka?

Jako niski, gęsty i zimozielony krzew, do tego bardzo dobrze znoszący cięcie i formowanie, sarkokokka jest idealnym krzewem na obwódki i niskie żywopłoty. Nadaje się także do tworzenia roślinnych rzeźb zarówno o prostych, jak i wymyślnych kształtach. Ze względu na niepełną wytrzymałość zimową, polecamy ją raczej do ogrodów przydomowych, gdzie można o nią odpowiednio zadbać, niż na tereny publiczne. Może być także uprawiana w donicach.

Pokaż więcej
Pokaż mniej
Ładuję...

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. Sarcococca confusa

  Sarcococca confusa
  sadzonki ukorzeniane
  Ocena:
  100%
  28,90 zł
  Wyprzedane
 2. Sarcococca Hookera

  Sarcococca hookeriana
  sadzonki ukorzeniane
  Ocena:
  100%
  28,90 zł
  Wyprzedane
 3. Sarcococca humilis

  Sarcococca humilis
  Ocena:
  100%
  28,90 zł
  Wyprzedane

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko