Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Runianka japońska 'Variegata'

Pachysandra terminalis 'Variegata'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
10,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pachysandra terminalis 'Variegata'

Jedna z lepszych roślin okrywowych, jakie można uprawiać w Polsce. Runianka to roślina niska, dorastająca maksymalnie do 20 – 30 cm wysokości, często niżej, tworząca rozgałęzienia ścielące się po ziemi. Rośnie szybko, prędko osiąga maksymalną wysokość, jest rośliną zimozieloną. Odmiana ‘Variegata’ wyróżnia mniej lub bardziej szerokim białym obrzeżeniem liści, dzięki czemu dywany utworzone przy użyciu tej odmiany będą odznaczać się dużą dozą oryginalności. Rośnie bardzo dobrze na glebach lekko kwaśnych, przepuszczalnych, lekko wilgotnych. Świetnie spisuje się na stanowiskach zacienionych, przez co nadaje się do obsadzania miejsc pod okapem dużych drzew, gdzie do poziomu gruntu dociera mała ilość światła.

W miejscach słonecznych również będzie rosnąć dobrze, ale tylko pod warunkiem utrzymania odpowiednio wysokiej wilgotności podłoża – runianka jest na to wrażliwa. Zastosowania w ogrodzie w zasadzie organiczają się do stosowania runianki jako rośliny okrywowej, doskonale sprawdzi się do obsadzania większych połaci terenu w parkach miejskich, większych ogrodach. Tworzy tam piękne i gęste zielone dywany, które utrzymują taki wygląd praktycznie przez cały rok, jednocześnie nie wymagając żadnej pielęgnacji, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego trawnika. Runianka jest niestety wrażliwa na duże mrozy w okresach bezśnieżnych, może wtedy podmarzać, ale wiosną szybko regeneruje uszkodzenia.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Runianka japońska 'Variegata'
Twoja ocena