Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Różowiec biały

Rhodotyphos scandens
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Rhodotyphos scandens

Krzew o regularnym pokroju i obfitym ulistnieniu, które jest główną atrakcją różowca. Liście ułożone są naprzeciwlegle, co jest wyjątkiem w rodzinie różowatych. Są pojedyncze, jajowate w zarysie z wydłużonym, ostrym wierzchołkiem. Są do 8 cm długie, z podwójnie piłkowanym brzegiem. Jesienią stają się żółte. Kwitnie niezbyt obficie. Kwiaty są duże, średnicy 5 cm, czteropłatkowe, białe, osadzone tylko na końcach pędów bocznych. Kwitnie w maju. Owocuje w wrześniu. Owocem są brązowe, z czasem czarne, błyszczące pestkowce – zawsze w grupach po 4. Pochodzi z Japonii i środkowych Chin. Dorasta do 1 – 1, 5 m wysokości.

Uprawa i zastosowanie: Umiarkowanie mrozoodporny, polecany do okolic o łagodnym mikroklimacie. Ma niewielkie wymagania glebowe, może rosnąć nawet na lekkich, piaszczystych glebach. Lubi słońce, znosi półcień. Polecany jest na niskie, niecięte szpalery w prywatnych ogrodach, chociaż nadaje się też na niskie żywopłoty, oraz do nasadzeń grupowych w parkach i zieleńcach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000