Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Róża sina

Rosa dumalis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Model:
Pojemnik:
.

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników.

Rosa dumalis

Jest to dziko rosnąca w naszym kraju róża, którą można spotkać m. in. w przydrożnych zaroślach lub na skraju lasów. Występuje ona w większej części Europy, szczególnie na obszarach, gdzie panuje klimat umiarkowany lub ciepły. Jest to gęsty, rozłożysty krzew, który może dorosnąć nawet do 2 m wysokości, a przy tym cechuje się bardzo szybkim tempem wzrostu. Róża sina ze względu na wiele cennych cech i właściwości leczniczych jest chętnie uprawiana w ogrodach o wyglądzie naturalistycznym, ale wspaniale wygląda również w ogrodach przydomowych, jako osłona płotów czy w formie naturalnych żywopłotów. Może być sadzona pojedynczo jak i w większych grupach.

Jej owoce można wykorzystać w celach kulinarnych, są one ponadto bogatym źródłem witaminy C. Róża sina posiada silne, hakowato zagięte kolce, jako żywopłot stanowi więc skuteczną barierę dla nieproszonych gości. Jej liście są złożone z 5 – 7 eliptycznych listków w kolorze zielonym z sinoszarym odcieniem, od którego wzięła się nazwa tego gatunku. Róża sina kwitnie w czerwcu, niestety dość krótko, ale za to bardzo pięknie, kwiaty są duże, a ich płatki intensywnie różowe, choć u nasady nieco bielsze. Owoce pojawiają się dość szybko, już pod koniec sierpnia, są duże, okrągłe i czerwone. Zbiera się je od razu po dojrzeniu. Róża sina jest rośliną bardzo odporną zarówno na mrozy jak i inne nieprzyjazne warunki. Najlepiej rośnie i owocuje na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych.

Więcej informacji
Wysokość sadzonki C2 – okrągły – 2l
Typ rośliny krzewy liściaste
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Intensywność zapachu kwiatów mocno pachnące
Pora kwitnienia powtarzające
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie do ogrodów przydomowych, ogrody skalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, parki, doniczki
Walory ozdobne intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, pachnące kwiaty