Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Róża sina

Rosa dumalis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Rosa dumalis

Jest to dziko rosnąca w naszym kraju róża, którą można spotkać m. in. w przydrożnych zaroślach lub na skraju lasów. Występuje ona w większej części Europy, szczególnie na obszarach, gdzie panuje klimat umiarkowany lub ciepły. Jest to gęsty, rozłożysty krzew, który może dorosnąć nawet do 2 m wysokości, a przy tym cechuje się bardzo szybkim tempem wzrostu. Róża sina ze względu na wiele cennych cech i właściwości leczniczych jest chętnie uprawiana w ogrodach o wyglądzie naturalistycznym, ale wspaniale wygląda również w ogrodach przydomowych, jako osłona płotów czy w formie naturalnych żywopłotów. Może być sadzona pojedynczo jak i w większych grupach.

Jej owoce można wykorzystać w celach kulinarnych, są one ponadto bogatym źródłem witaminy C. Róża sina posiada silne, hakowato zagięte kolce, jako żywopłot stanowi więc skuteczną barierę dla nieproszonych gości. Jej liście są złożone z 5 – 7 eliptycznych listków w kolorze zielonym z sinoszarym odcieniem, od którego wzięła się nazwa tego gatunku. Róża sina kwitnie w czerwcu, niestety dość krótko, ale za to bardzo pięknie, kwiaty są duże, a ich płatki intensywnie różowe, choć u nasady nieco bielsze. Owoce pojawiają się dość szybko, już pod koniec sierpnia, są duże, okrągłe i czerwone. Zbiera się je od razu po dojrzeniu. Róża sina jest rośliną bardzo odporną zarówno na mrozy jak i inne nieprzyjazne warunki. Najlepiej rośnie i owocuje na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój wzniesiony
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, parki, doniczki
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Intensywność zapachu kwiatów mocno pachnące
Pora kwitnienia powtarzające
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, pachnące kwiaty