Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Róża pomarszczona 'Rubra' (czerwona)

Rosa rugosa 'Rubra'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Rosa rugosa 'Rubra'


Nadająca się szczególnie do kompozycji z innymi odmianami róży pomarszczonej, odmiana ‘Rubra’ wyróżnia się kwiatem koloru ciemnoróżowego, czasem lekko czerwonawego. Rośnie podobnie jak gatunek, szybko osiąga maksymalną wysokość, jaką jest granica około 1, 5 metra. Tworzy rozłożyste krzewy, o szerokości podobnej lub nieco większej niż wysokość, u starszych i mocno rozrośniętych egzemplarzy pędy boczne mogą pokładać się na ziemi. Róża ta posiada bardzo niskie wymagania glebowe, dobrze urośnie w miejscach nieurodzajnych, na glebach piaszczystych, ubogich w wodę.

Do dobrego kwitnienia wymaga stanowisk słonecznych, choć będzie kwitła całkiem dobrze również w półcieniu. Dzięki temu jest często stosowana wraz z innymi odmianami tego gatunku jako roślina okrywowa, szczególnie wtedy, kiedy mamy duże połacie terenu do zagospodarowania. W ogrodach może rosnąć w klombach wraz z innymi krzewami kwitnącymi, dobrze wygląda sadzona w postaci nieciętych szpalerów. Ładnie komponuje się z biało kwitnącymi różami, takimi jak ‘Alba’ lub ‘Kórnik’. Z płatków oraz owoców róży pomarszczonej wytwarza się szereg przetworów, bogatych w witaminy oraz mikro- i makroelementy. (Przykładowe przepisy podano przy opisie róży pomarszczonej).

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Róża pomarszczona 'Rubra' (czerwona)
Twoja ocena