Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Róża pomarszczona 'Kórnik'

Rosa rugosa 'Kórnik'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Rosa rugosa 'Kórnik'


Niezwykła odmiana róży pomarszczonej o kwiatach pełnych, koloru śnieżnobiałego! Rośnie podobnie jak gatunek, w młodości silnie, wytwarzając wiele równorzędnych pędów głównych już u podstawy krzewu, z wiekiem zwalnia. Osiąga maksymalnie do 1 – 1, 5 metra wysokości. Obficie rozgałęzione krzewy w połączeniu z gęsto rozmieszczonymi liśćmi sprawiają wrażenie bujnego wzrostu, co jest szczególnie ważne, kiedy sadzimy tę odmianę w miejscach szczególnie niegościnnych. Jest bowiem wiadomo, że róża pomarszczona i jej odmiany mają bardzo niskie wymagania glebowe i należą do wąskiej grupy roślin, obok berberysów czy krzewuszek, które można uprawiać w bardzo nieurodzajnych miejscach, a jednocześnie oczekiwać bardzo przyzwoitych efektów.

Odmiana ‘Kórnik’ ze swoimi białymi, pełnymi kwiatami idealnie wypełni nieciekawe miejsca w ogrodzie, z których zagospodarowaniem mieliśmy wcześniej czasem niemały problem. Można ją sadzić w postaci monokulturowych klombów, nieciętych szpalerów lub kompozycji, które współtworzyć mogą inne odmiany róży pomarszczonej, takie jak choćby ‘Hansa’, o pełnych kwiatach koloru ciemnego różu, lub ‘Rubra’ o kwiatach czerwonawych. Często takie mieszanki odmian róży pomarszczonej stosuje się jako rośliny okrywowe w parkach miejskich, gdzie mamy duże połacie gruntu do zagospodarowania. Jako roślina okrywowa faktycznie sprawdza się, szczególnie dlatego że może rosnąć także w sporym zacienieniu, co nie odbija się na pokroju ani w dużym stopniu na kwitnieniu roślin. Róże pomarszczone należą do roślin bezobsługowych i odpornych na choroby, odznaczają się także bardzo wysoką mrozoodpornością, dzięki czemu bez najmniejszych obaw mogą być sadzone także na północy Polski.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Róża pomarszczona 'Kórnik'
Twoja ocena