Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Róża pomarszczona 'Hansa'

Rosa rugosa 'Hansa'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
12,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Rosa rugosa 'Hansa'

Poszukiwana i ceniona odmiana róży pomarszczonej. Odmiana ta została wyhodowana już na początku XX wieku, ale cieszy się niesłabnącą popularnością. Łączy w sobie cechy gatunku, takie jak bardzo niskie wymagania glebowe – może rosnąć nawet na nieurodzajnych glebach piaszczystych, okresowo przesychających, może rosnąć zarówno w zacienieniu, jak i pełnym słońcu. Wykształca pokrój krzewiasty, pędy rozgałęziają się mocno, co w połączeniu z obfitym ulistnieniem daje optyczny efekt bardzo bujnego wzrostu rośliny. Największą ozdobą i cechą, która wyróżnia odmianę są jej kwiaty – ciemnoróżowe, pełne, duże, przekraczające nierzadko 10 cm średnicy! Dodatkowo kwiaty są bardzo wonne, a ich zapach daje się wyczuć w dużej odległości od samej rośliny. Do dobrego kwitnienia wymaga stanowisk jak najbardziej słonecznych.

W ogrodach może tworzyć klomby oraz niecięte szpalery, dobrze jest wykorzystywać niskie wymagania tej odmiany do tworzenia ładnych kompozycji tam, gdzie nic innego zwyczajnie nie chce rosnąć. Świetnie wyglądają połączenia ‘Hansy’ z odmianą ‘Kórnik’, która posiada również pełne kwiaty, ale koloru białego! Jako ciekawostkę należy dodać, że wraz ze wzrostem zainteresowania roślin o właściwościach prozdrowotnych, z których owoców lub kwiatów można sporządzać różne przetwory, także i róże pomarszczone silnie zyskują na popularności! Cenione za duże owoce oraz płatki, z których przyrządza się konfitury, podawane w okresach przeziębień oraz jesiennych osłabień odporności (propozycje przepisów podano przy opisie róży pomarszczonej).

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Róża pomarszczona 'Hansa'
Twoja ocena