Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Róża Jundziłła

Rosa jundzilli
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
22,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Rosa jundzilli

Jest to krzew należący do rodziny różowatych. Występuje dziko w środkowej i wschodniej Europie oraz w Turcji i na Zakaukaziu. W Polsce spotykany jest w południowej części kraju, jest to gatunek bardzo rzadki. Róża Jundziłła osiąga wysokość dochodzącą do 3, 5 m. Kolce ma wszystkie jednego rodzaju, silne lekko zgięte lub proste. Liście są złożone z 5 – 7 piłkowanych eliptycznych listków długości 2 – 4cm. Są one dość sztywne, na brzegu pojedynczo ostro piłkowane, z wierzchu ciemnozielone, matowe lub lekko błyszczące, nagie, pod spodem nieco owłosione, w wydatnie wykształconą nerwacją.

Kwiaty pojedyncze albo zebrane po 2 – 4 w baldachowate kwiatostany, różowoczerwone do ciemnoczerwonych, około 5 cm średnicy. Działki kielicha po przekwitnięciu odgięte w tył. Okres kwitnienia w miesiącu czerwcu. Owoc pozorny, prawie kulisty, około 1, 5 cm długości, skórzasty, szkarłatno czerwony, pokryty szczecinkami. Róża ta tworzy mieszance z różą francuską, rdzawą oraz dziką. Podobnie jak inne róże bogata jest w witaminę C oraz związki mineralne. Dobrze rośnie w pobliżu zarośli, żywopłotów, w zakrzewieniach śródpolnych oraz na kamienistych zboczach. Preferuje gleby suche do umiarkowanie wilgotnych, piaszczysto-gliniaste i stanowisko słoneczne do półcienistego. Roślina mrozoodporna. Nie może zabraknąć jej w domowym ogrodzie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Intensywność zapachu kwiatów mocno pachnące
Pora kwitnienia powtarzające
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, parki, doniczki
Walory ozdobne intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, pachnące kwiaty