Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Róża Jundziłła

Rosa jundzilli
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
22,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Rosa jundzilli

Jest to krzew należący do rodziny różowatych. Występuje dziko w środkowej i wschodniej Europie oraz w Turcji i na Zakaukaziu. W Polsce spotykany jest w południowej części kraju, jest to gatunek bardzo rzadki. Róża Jundziłła osiąga wysokość dochodzącą do 3, 5 m. Kolce ma wszystkie jednego rodzaju, silne lekko zgięte lub proste. Liście są złożone z 5 – 7 piłkowanych eliptycznych listków długości 2 – 4cm. Są one dość sztywne, na brzegu pojedynczo ostro piłkowane, z wierzchu ciemnozielone, matowe lub lekko błyszczące, nagie, pod spodem nieco owłosione, w wydatnie wykształconą nerwacją.

Kwiaty pojedyncze albo zebrane po 2 – 4 w baldachowate kwiatostany, różowoczerwone do ciemnoczerwonych, około 5 cm średnicy. Działki kielicha po przekwitnięciu odgięte w tył. Okres kwitnienia w miesiącu czerwcu. Owoc pozorny, prawie kulisty, około 1, 5 cm długości, skórzasty, szkarłatno czerwony, pokryty szczecinkami. Róża ta tworzy mieszance z różą francuską, rdzawą oraz dziką. Podobnie jak inne róże bogata jest w witaminę C oraz związki mineralne. Dobrze rośnie w pobliżu zarośli, żywopłotów, w zakrzewieniach śródpolnych oraz na kamienistych zboczach. Preferuje gleby suche do umiarkowanie wilgotnych, piaszczysto-gliniaste i stanowisko słoneczne do półcienistego. Roślina mrozoodporna. Nie może zabraknąć jej w domowym ogrodzie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Róża Jundziłła
Twoja ocena