Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Róża jabłkowata

Rosa villosa
22,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: P15, C3

Model: Wys 30 - 40 cm

Rosa villosa

Jest gęsto rozgałęzionym krzewem, o prostych pędach. Dorasta do 2 m wysokości. Ma liście złożone nieparzysto z 5 – 7 jajowatych listków. Listki są jajowate, owłosione, od spodu z gruczołami, niebieskozielone. Brzeg blaszki liściowej jest ząbkowany. Kwiaty są intensywnie różowe, skupione po 1 -3 sztuki, średnicy 3 – 5 cm. Zawsze są 5 płatkowe, na długiej szypułce zakończonej kulistym dnem kwiatowym, pokrytym ostrymi szczecinkami. Owoce są czerwone, jajowate, kuliste bądź gruszkowate. Mają bardzo dużo miąższu. Roślina pochodzi z południowej Europy i Azji Mniejszej. Jest u nas dobrze zaaklimatyzowana. Czasami rośnie dziko.

Uprawa i zastosowanie: Róża jabłkowata lubi gleby piaszczysto-gliniaste, kamieniste, raczej głębokie. Można ją nawozić kompostem. Nie lubi stojącej wody. Nie wymaga podlewania. Preferuje miejsca słoneczne. Roślina ma zastosowanie kulinarne. Stosuje się ją do sosu do dziczyzny, syropu, soku, marmolady i do herbat. W ogrodnictwie stosuje się ją na luźne żywopłoty, a także jako pojedynczy krzew ozdobny.

Ciekawostki: Owoce róży jabłkowatej zawierają 1500 mg witaminy C w 100 gramach miąższu. To jest znacznie więcej niż w cytrynie! Mają 13% cukrów, pomimo tego są kwaskowate, ze względu na dużą zawartość kwasów organicznych. Liście po roztarciu pachną terpentyną. Roślina wzmacnia odporność organizmu.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Róża jabłkowata
Twoja ocena