Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Róża holenderska 'Dart's Defender'

Rosa x rugotida 'Dart's Defender'
14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5 ; C2

Model: Wys.20-80cm

Rosa x rugotida 'Dart's Defender'

Jest to odmiana powstała ze skrzyżowania róży pomarszczonej z różą błyszczącą. Jest niezwykle interesująca zarówno ze względu na swój wygląd jak też ze względu na swoją nadzwyczajną odporność. Odmiana ta charakteryzuje się przede wszystkim bardzo szybkim wzrostem, swoją docelową wielkość tzn. 1 m średnicy osiąga w przeciągu 2 lat. Tworzy ona liczne rozłogi korzeniowe dzięki czemu nawet z jednego posadzonego krzaczka można po kilku latach otrzymać wspaniały szeroki kobierzec. Z reguły jej pędy są wyprostowane, ale czasem cieńsze, boczne pędy charakterystycznie się przewieszają.

Odmiana ta jest niezwykle gęsta i zwarta i dzięki temu wspaniale służy jako roślina okrywowa, doskonale też zastępuje inne rośliny w roli żywopłotu, tym bardziej że posiada liczne kolce które skutecznie chronią przed wtargnięciem nieproszonych gości. Liście tej odmiany są złożone z około 7 wąskich listków w kolorze ciemnozielonym, które jesienią przebarwiają się na żółto. Kwiaty pojawiają się w lipcu, są przepiękną ozdobą tego wdzięcznego krzewu, mają kolor różowy, są półpełne i duże, nawet do 6 cm średnicy. Często pod koniec lata róża ‘Dart’s Defender’ zakwita po raz drugi. Róża ta ze względu na dużą wytrzymałość na suszę, zasolenie gleby, zanieczyszczenia powietrza, choroby oraz mrozy jest jedną z najczęściej sadzonych w warunkach miejskich, przy ulicach, na skwerach, w parkach itp.

Może być sadzona na skarpach, jako osłona murków i płotków. Dzięki niej strome skarpy są doskonale chronione przez erozją, a także przed zachwaszczeniem. Ponadto nie wymaga ona żadnych zabiegów pielęgnacyjnych prócz cięcia odmładzającego które wystarczy przeprowadzić co 3 – 4 lata, a polega ono po prostu na ścięciu tuż przy ziemi wszystkich pędów. Warto jeszcze wspomnieć o owocach które pojawiają na jesieni, są kuliste, czerwone i ładnie kontrastują z przebarwiającymi się liśćmi. Rośnie dobrze praktycznie na każdej glebie i nie ma specjalnych wymagań.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Róża holenderska 'Dart's Defender'
Twoja ocena