Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Róża francuska

Rosa gallica
18,50 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys.20-30cm

Rosa gallica

Gatunek róży który dał wiele wspaniałych cech różom hodowlanym. Dorasta do 80 cm wzrostu. Ma wyprostowany pokrój. Pędy są zielone, bądź czerwonawe. Pokryte są licznymi prostymi i zakrzywionymi kolcami, różnej długości. Liść jest złożony, nieparzystopierzasty długości 6 – 12 cm. Pojedyncze listki są szerokoeliptyczne, długości 2 – 6 cm, gruczołowato owłosione. Brzeg liścia jest grubo piłkowany. Róża francuska słynie z atrakcyjnych kwiatów. Są bardzo duże, do 6 cm średnicy, czerwone, pachnące, osadzone na gruczołowatych szypułkach. Kwitnie w czerwcu i lipcu. Roślina pochodzi z Francji, Europy Środkowej i Turcji.

Uprawa i zastosowanie: Róża francuska preferuje ciepłe, próchniczne gleby i słoneczne miejsca. Najważniejsze by ziemia była uprawiana wcześniej ogrodniczo lub rolniczo. Wytrzymała na mrozy. Polecana ze względu na ciekawe kwiaty i mały wzrost. Nadaje się do małych ogrodów, na rabaty, do ogrodów skalnych. Wspaniale prezentuje się w parkach i ogrodach utrzymanych w stylu francuskim.

Ciekawostki: Kolce róż są wytworem ich skórki, dają się łatwo oderwać. W przeciwieństwie do nich ciernie są przekształconymi liśćmi lub pędami, które są trudne do oderwania. Jedne i drugie chronią roślinę przed zwierzyną.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Róża francuska
Twoja ocena