Regulamin wysyłek kurierskich

Witamy naszych Klientów i życzymy udanych zakupów w naszej Szkółce.

Prowadzimy profesjonalną sprzedaż poprzez nowoczesną, szybką i niedrogą formę zakupów przez Internet!

Zebraliśmy bardzo duże doświadczenie w dziedzinie sprzedaży wysyłkowej. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym Regulamin Wysyłek. 

Zasady składania zamówień

Aby złożyć zamówienie nie trzeba być zalogowanym na naszym sklepie ale należy podać dokładny adres i numer telefonu, tak aby paczka dotarła szybko i na miejsce do Państwa domów. Ponadto, możemy również wysłać rośliny na podstawie zamówienia telefonicznego pod numerem telefonu 501 46 67 73 oraz złożonego po przez e-mail wysylka.roslin@drzewa.com.pl bez używania mechanizmu sklepu internetowego .

Informacje o przebiegu realizacji zamówień, rejestracji, pakowaniu i wysyłce można otrzymać pod numerem telefonu 501 46 67 73 oraz za pomocą poczty elektronicznej wysylka.roslin@drzewa.com.pl Wszelkich informacji merytorycznych dotyczących roślin przez nas produkowanych pod numerem 508 577 994 oraz 508 577 995. Potwierdzenie zamówienia otrzymują Państwo e-mailem. W uzasadnionych przypadkach przeprowadzamy konsultacje z Kupującym w drodze telefonicznej w sprawie dotyczącej zamówień.

Do kogo i gdzie wysyłamy

Profesjonalną wysyłkę prowadzimy do Klientów indywidualnych oraz Klientów instytucjonalnych, Urzędów miast, powiatów, szkół, przedszkoli, oraz centrów ogrodniczych, innych szkółek oraz firm zajmujących się zielenią, urządzaniem i budową ogrodów, terenów zieleni oraz rekultywacją. Wobec powyższego możliwe są rabaty cenowe uzgodnione w trakcie zakupów.

Płatności i koszt wysyłki

Podstawową formą płatności w sklepie internetowym jest zapłata przy dostawie towaru do domu tzw. odbiór "za pobraniem", lub miejsca wskazanego przez Klienta. 

Koszt wysyłki wynosi 19,50 zł za paczkę do 30 kg, oznacza to, iż jednorazowo zapakowane może być od 15 do 30 roślin w standardowych pojemnikach. Wysyłkę w przypadku większej ilości roślin bądź potrzeby pakowania za pomocą drugiej paczki i kolejnych (formy pienne, drzewa owocowy, rośliny o dużych gabarytach) realizujemy poprzez dopłatę z naszej strony połowy kosztów podstawowej wysyłki. Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje naszych Kupujących tylko 10,00 zł.

Szanowni Państwo, w przypadku realizacji zamówienia na kwotę poniżej 28 zł, doliczane będą koszty realizacji tak zwanego, małego zamówienia w wysokości 6 zł za koszt opakowania - za paczkę, karton i inne materiały.

Wszystkie ceny w sklepie są wyrażone w złotych polskich i są cenami brutto. Koszty przesyłki pokrywa Kupujący. 
Na życzenie Kupującego wystawiamy Faktury.

Co i jak wysyłamy

Rośliny wysyłamy na teren całego kraju. Wszystkie drzewa i krzewy zamówione w naszym sklepie wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej OPEK, co gwarantuje szybką dostawę. Rośliny przygotowane do wysyłki pakujemy we wszystkie dni robocze, a następnego dnia kurier dostarcza je do Państwa domów. 
Uwaga: roślin nie wysyłamy pocztą.

Wszystkie rośliny ujęte w ofercie handlowej oraz w Zielonym Atlasie Roślin dostępne są do wyczerpania zapasów w naszej szkółce.
Informujemy Państwa, że rośliny posiadające cenę (0,00), to rośliny, które w chwili obecnej są produkowane lub znajdują się w naszej kolekcji jednak nie podlegają sprzedaży i wysyłce. Zastrzegamy sobie również możliwość wysyłki niepełnego zamówienia, jeśli na chwilę obecną nie posiadamy pojedynczych odmian roślin zamówionych. 

Prosimy pamiętać, iż w uzasadnionych przypadkach dotyczących okresu wegetacji w stosunku do pojedynczych roślin, być może będziemy zmuszeni odmówić wysyłki. 

Rośliny wysyłane są odpowiednio zapakowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem do czego dokładamy wszelkich starań.

Wszystkie krzewy i drzewa wysyłane do Państwa podlegają stałej ochronie zdrowotności, a także spełniają odpowiednie zalecenia branżowe dotyczące wielkości oraz odpowiadają standardom produkcji w pojemnikach 2-litrowych oraz 3 litrowych w których rośliny wysyłamy . W sezonie jesiennym i wiosennym wysyłamy także drzewa owocowe oraz niektóre rośliny z korzeniem odkrytym odpowiednio zabezpieczonym .

Rezygnacji lub modyfikacji zamówienia można dokonać do momentu, w którym paczka nie zostanie wysłana kurierem, dokonując zamówienia uprzednio powołując się na numer zamówienia i pisząc w tej sprawie na adres wysylka.roslin@drzewa.com.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 501 466 773.

Bezpieczeństwo i ewentualne  reklamacje 

Wysyłka roślin,obsługa kurierska, może powodować jakieś uszkodzenia paczek połamanie roślin oraz z tym związane reklamacje. Zawsze realizujemy reklamacje po informacji telefonicznej bądź mailowej z możliwością przesłania zdjęć uszkodzonych roślin. Jest to podstawa do ponownego wysłania uszkodzonych roślin na nasz koszt. Z praktyki wiemy i zakładamy że jest to poniżej  0,2 % wysyłek !!! 

Ochrona danych osobowych

Szkółka Drzew i Krzewów Owocowych oraz Ozdobnych Piotr Konieczko zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawa "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą Rejestrujący się i Kupujący w naszym sklepie mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich przetwarzania. Nie przekazujemy, nie sprzedajemy i nie użyczamy zgromadzonych danych osobowych Kupujących innym osobom lub instytucjom. Twoje dane osobowe, są traktowane jako informacje całkowicie poufne. Służą one tylko i wyłącznie do komunikacji pomiędzy nami a Szanownymi Klientami.

Informacje końcowe

Sprzedaż w naszym sklepie prowadzimy w oparciu o odpowiednie przepisy wynikające z ustawodawstwa.

Szkółka Drzew i Krzewów Owocowych oraz Ozdobnych Piotr Konieczko jest gospodarstwem rolnym i posiada status Rolnika Ryczałtowego.

Powyższe ustalenia są zobowiązujące dla obu stron. W sprawach nieuregulowanych niniejszymi warunkami, zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

 

Zespół  Szkółki