Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Rdestnica pływająca

Potamogeton natans
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Potamogeton natans


Jest to nasz rodzimy gatunek pospolitej byliny wodnej spotykanej bardzo często w wodach stojących i wolnopłynących Polski niżowej. Rdestnicę cechuje przede wszystkim występowanie dwóch rodzajów liści – podwodnych i pływających. Płożące kłącze najczęściej występuje na głębokości około 2 m, wyrasta z niego bardzo długa łodyga, która może mierzyć nawet kilka metrów długości. Liście podwodne są wiotkie, wąskie i długie, natomiast liście pływające mają kształt jajowaty lub eliptyczny, długość do 12 cm i szerokość do 8 cm. Są skórzaste i sztywne, z wierzchu zielone, a od spodu brązowe. Umieszczone są na długich ogonkach, których końcowy odcinek jest bardziej elastyczny i pozwala na swobodne dostosowanie się do prądu i poziomu wody.

Kwitnienie rozpoczyna się w czerwcu i trwa aż do lipca. Kłosokształtne, zielone kwiatostany wystają ponad powierzchnię wody. Rdestnica polecana jest szczególnie do sadzenia w większych, naturalnych stawach. Roślinę rozmnaża się poprzez podział kłącza i umieszczenie go około 2 m pod lustrem wody. Rdestnica wymaga stanowiska słonecznego, ewentualnie półcienistego. Ponieważ szybko się rozrasta tworząc zwarte grupy i może w szybkim tempie zarosnąć staw, najlepiej sadzić ją w większych pojemnikach zakopanych na dnie. Jest całkowicie mrozoodporna i raczej nie wrażliwa na żadne choroby.


Więcej informacji
Waga sadzonki 1.8000