Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Rdest ziemnowodny

Polygonum amphibium
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Polygonum amphibium


Niezwykle interesująca bylina mogąca, w zależności od miejsca występowania, przybierać dwie różne formy morfologiczne. Jest to roślina szeroko rozpowszechniona na całej półkuli północnej i w niektórych rejonach półkuli południowej. W Polsce jest pospolita na całym niżu i pogórzu. Rdest ziemnowodny może rosnąć zarówno na lądzie jak i pod wodą, stąd też wzięła się jego nazwa. Rośliny takie różnią się od siebie w tym stopniu, że mogą być wzięte za dwa różne gatunki. Osobniki rosnące na lądzie mają liście na krótkich ogonkach, w kształcie lancetowatym, sztywne i skórzaste, ostro zakończone, o błyszczącej powierzchni.

Liście roślin rosnących pod wodą osadzone są na długich do 10 cm ogonkach, mają kształt przeważnie eliptyczny, a koniec zaokrąglony, również są sztywne, skórzaste, o woskowanej, gładkiej blaszce. Różnią się również łodygi obu form. Forma wodna ma łodygę bardzo długą, do 3 m, raczej nierozgałęzioną, grubą i nagą. Łodyga formy lądowej często jest rozgałęziona u dołu, pełzająca lub wzniesiona, do 1 m długości. Kłącza obu form są nieregularnie rozgałęzione, u formy wodnej znajdują się zwykle do 20 cm poniżej dna zbiornika, natomiast u formy lądowej do 60 cm w głąb gleby. Kłącza formy lądowej są znacznie bardziej ekspansywne, toteż w przypadku hodowli zaleca się sadzenie ich na dnie zbiornika aniżeli na jego brzegach. Kwitnienie rozpoczyna się u obu form z początkiem lata i trwa aż do jego końca.

Kwiaty osadzone są w postaci kwiatostanów szczytowych na długich do 7 cm szypułach. Kwiatostany mają około 6 cm długości i do 1 cm średnicy, składają się z drobnych obupłciowych, różowych lub białoróżowych kwiatów. Rdest ziemnowodny preferuje gleby piaszczysto-gliniaste, bagienne, torfiaste, a przede wszystkim żyzne. Może zajmować stanowisko słoneczne lub półcieniste, na każdym rośnie bardzo dobrze. Jest mrozoodporny, jednak liście w zimie zamierają i należy je niezwłocznie usunąć. Roślinę należy rozmnażać i sadzić wiosną, przez podział kłącza bądź też jesienią z nasion tuż po ich zebraniu. Rdest ziemnowodny jest nie tylko ciekawą rośliną ozdobną, ale służy też jako pokarm dla wielu zwierząt hodowlanych.


Więcej informacji
Waga sadzonki 1.8000