Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Prusznik amerykański

Ceanothus americanus
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Ceanothus americanus

Niski krzew o białych kwiatach. Dorasta do 50 cm wysokości. Ma cienkie, proste pędy pokryte skrętolegle liśćmi. Ciemnozielone liście są jajowate, delikatnie piłkowane. Mają ostre wierzchołki liści i bardzo krótkie ogonki, co wygląda tak jakby liście wrastały prosto z pędów. Liście są 3 – 8 cm długie. Kwitnie długo od lipca do września. Drobne kwiaty o pięciokrotnej, promienistej symetrii, są zebrane w krótkie 1 – 2 cm wiechy. Te wiechy są osadzone na długich łodyżkach wyrastających w kątach liści. Ta miododajna roślina pochodzi z wschodniej części Ameryki Północnej.

Uprawa i zastosowanie: Rośnie lubi gleby lekkie, piaszczyste, żwirowe o odczynie kwaśnym. Wymaga miejsca słonecznego lub lekko zacienionego. Dobrze znosi miejsca suche. Można go przycinać. Ze względu na małe rozmiary nadaje się na działki, do małych ogrodów, grup, a nawet dużych donic.

Ciekawostki: Prusznik amerykański jest uprawiany w arboretum w Wojsławicach, gdzie można również podziwiać piękną kolekcję różaneczników (rododendronów).

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pochodzenie brak info