owocowy ogród w gogolinie

Powstały w 2017 roku Owocowy Ogród Miejski w Gogolinie jest projektem, który ma na celu propagowanie kultury nowoczesnej zieleni miejskiej pełniącej nie tylko formę ozdobną, ale przede wszystkim edukacyjną.

Znajdziemy w nim ścieżkę tematyczną ze stanowiskami edukacyjnymi nie tylko dla najmłodszych, miejsca przyjazne dziecięcej zabawie oraz hotele dla owadów. Wszystko to występuje w otoczeniu starannie wyselekcjonowanych przez nas roślin. Wszystkie drzewa i krzewy ozdobne oraz owocowe, którymi został obsadzony ogród, pochodzą z naszej Szkółki. W szerokim zbiorze roślin pojawiają się egzemplarze jabłoni, gruszy, śliwy, ale także mniej znane gatunki, np. świdośliwy, nieszpułki, rokitniki, aronie oraz jarzęby. Urozmaiceniem odmian owocowych są zdobiące nasadzenia skalne iglaki.

owocowy ogród w gogolinieOwocowy ogród z lotu ptaka

Inicjatywa przełamuje stereotyp „zwykłego” terenu zieleni miejskiej, który jest tylko trawnikiem i parkiem lub przeciętną rabatą kwiatową. 1,5 hektarowa działka, przylegająca do Szkółki jest ogólnodostępnym miejscem pełnym zieleni i barwnych owoców. Można w niej zdobyć sporo wiedzy na temat roślin owocowych i owocujących, co z pewnością jest ciekawą gratką zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na poniższych zdjęciach przedstawiamy nasze rośliny zdobiące to ciekawe miejsce.

jarząb pospolity owoceJarząb pospolity

surmia bignoniowa nanaSurmia bignoniowa 'Nana'

kalina koralowa owoceKalina koralowa

krzewuszka eva supreme kwiatyKrzewuszka 'Eva Supreme'

platan klonolistnyPlatan klonolistny

owocowy ogród gogolinOwocowy ogród

jabłoń owoc

berberys

Polecamy odwiedziny Owocowego Ogrodu Miejskiego w Gogolinie przy okazji zakupów w naszej Szkółce, warto zrobić sobie uroczy spacer w otoczeniu dorosłych egzemplarzy roślin, które możecie u nas zakupić.

Polecamy dla Ciebie
 1. Aronia czarnoowocowa
  Aronia melanocarpa
  16,00 zł
 2. Kalina koralowa
  Viburnum opulus
  16,50 zł
 3. Platan klonolistny
  Platanus acerifolia
  38,00 zł
 4. Świdośliwa kanadyjska
  Amelanchier lamarckii
  28,00 zł
 5. Świdośliwa Bartrama
  Amelanchier bartramiana
  27,00 zł