szkółka roślin konieczko

Jeszcze niecałe 9 lat temu nasza szkółka drzew i krzewów prezentowała się tak jak na powyższej fotografii. Rodzinny klimat firmy założonej w 1968 roku (Górażdże, woj. opolskie), a także filozofia oparta o nieustanną chęć rozwoju w uprawie i produkcji najzdrowszych egzemplarzy roślin, doprowadza nas do roku 2021. 

szkółka konieczko drzew i krzewówSzkółka Konieczko, 2020

Obecnie z wielką przyjemnością gościmy klientów na punkcie handlowym z szeroko rozwiniętą bazą roślin oraz alejami spacerowymi, umilającymi zakupy pośród relaksującej zieleni. Na przestrzeni lat zbudowaliśmy wyspecjalizowany budynek biurowy wraz z halą produkcyjną, w której personel odpowiedzialny za przygotowanie zamówień złożonych online, dba o najwyższe standardy pakowania i wysyłki roślin wprost do Waszych domów. 

szkółka drzew i krzewów konieczkoPunkt handlowy i budynek biurowy

szkółka drzew i krzewówRośliny w przygotowaniu do wysyłki

Znacząco powiększyła się również powierzchnia produkcyjna Szkółki, na której pojawia się coraz więcej gatunków i odmian roślin. Założyliśmy kolejne pole uprawne z iglakami, a także ogromny bank genów.

szkółka drzew i krzewów Bank genów

Udoskonalając działalność w obszarze sprzedaży wysyłkowej roślin, stale dbamy o to, aby oferta naszych produktów była jak najbardziej atrakcyjna i zróżnicowana. Oferujemy szeroki wybór najwyższej jakości sadzonek i odmian drzew i krzewów, z każdym tygodniem powiększając asortyment i kolekcję o interesujące rarytasy.

wolemia szlachetna Wolemia szlachetna - żywa skamieniałość wraz z certyfikatem autentyczności. Prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów

Już niebawem w Szkółce powstanie ogromna hala, która ułatwi nam procesy produkcyjne oraz uprawne, związane z nowościami jakie chcemy wprowadzić.

szkółka konieczko Budowa nowej hali, luty 2021

Szkółki Konieczko to nie tylko miejsce, w którego ofercie znajdziecie bardzo zróżnicowany asortymentowo i wielkościowo materiał w pojemnikach i z gruntu, ale także:

  • 61 tys. zdjęć, opisów i porad ogrodniczych, a także możliwość zakupu roślin on-line
  • 7721 skatalogowanych naszych roślin
  • 4 ha produkcji roślin w doniczkach
  • 5 ha uprawy w gruncie
  • 500 tys. szt. roślin obecnie do Waszej dyspozycji
  • 2680 odmian drzew i krzewów w ciągłej sprzedaży na miejscu i wysyłkowo.

Znajdziecie nas w dwóch lokalizacjach

  • przy ulicy Szpitalnej 1a w Gogolinie (woj. opolskie), gdzie znajduje się ekspozycja handlowa drzew i krzewów ozdobnych i nietypowych owocowych, a także szkółka produkcyjna,
  • oraz przy ulicy Głównej 5 w Górażdżach (woj. opolskie), gdzie znajduje się szkółka z szerokim wyborem drzewek owocowych.

szkółki konieczkoLokalizacja 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin. Łatwy dojazd i bliskość autostrady A-4 pozwalają na bezproblemową komunikację. Czeka na Was odpoczynek wśród aranżacji ogrodowych, przyjazna obsługa, a przede wszystkim ogromna ilość roślin dostępnych na miejscu. Dodatkowym atutem dla gości z daleka będą interesujące zabytki i obiekty kultury lokalnej, których u nas nie brakuje. Polecamy odwiedzić odnowione piece wapienne powstałe w 1874 roku w centrum Gogolina, a także pomnik Karolinki i Karlika - symbol śląskiej pieśni ludowej odwołujący się do historii Ziemi Gogolińskiej.