szkółka konieczko edukacja

Coroczna edukacja licznych grup studentek i studentów odwiedzających naszą Szkółkę w ramach zajęć to czysta przyjemność. Tym razem tajniki szkółkarstwa zdradzaliśmy grupie z Instytutu Biologii Uniwersytetu Opolskiego

Długa wędrówka podczas oglądania kwater, hal produkcyjnych oraz roślinnych kolekcji roślin wchodzących w skład naszego arboretum pozwoliła młodym adeptom sztuki ogrodnictwa poznać prawdziwe szkółkarstwo w terenie. Wycieczce towarzyszył obszerny wykład Piotra, który jak zawsze chętnie dzielił się sekretnymi sposobami uprawy, stosowanymi w szkółce od pokoleń. Finalnie otrzymaliśmy bardzo ładne podziękowania z rąk Dr Grzegorza Kłysa, będącego opiekunem grupy, a także mnóstwo uśmiechów zadowolonych zwiedzających.

W tym miejscu warto też przypomnieć, że z miłą chęcią gościmy u nas praktykantów szkół średnich oraz osoby studiujące, chcące poszerzyć swoje umiejętności w czasie praktyk studenckich. Szkółki Konieczko to nie tylko szkółkarstwo oparte o wieloletnią tradycję uprawy i pielęgnacji roślin. Jesteśmy również prężnie działającą platformą e-commerce, która materiał szkółkarski sprzedaje w kraju i poza jego granicami. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin i na nasze social media.

szkółka konieczko edukacja Podziękowania