Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Poncyria trójlistkowa

Poncirus trifoliata
34,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 35 - 40 cm

Poncirus trifoliata

Niesłychana ciekawostka roślinna! Roślina należąca do cytrusów, która jest dostatecznie mrozoodporna aby można było ją uprawiać w kraju. Rośnie silnie w młodości, wykształcając szereg mocnych pędów, które staną się w kolejnych sezonach rusztowaniem do wytworzenia gęstej, rozkrzewionej korony. Osiąga w naszych warunkach do 2 – 3 metrów, rzadko więcej, często posiada wiele pni równorzędnych. Sama roślina jest dość mrozoodporna, szkodzą jej najbardziej duże wahania temperatur wczesną wiosną, kiedy to pobudzone krążenie soków za dnia spotyka się nocą z przymrozkiem. Kwitnie wiosną, kwiaty koloru białego pokrywają wszystkie młode pędy krzewu – poncyria wygląda wtedy bardzo pięknie i nie odbiega wcale od innych krzewów ozdobnych.

To, czym krzew ten nas może najbardziej zadziwić to owoce. Pojawiają się wczesnym latem i dojrzewają aż do początków jesieni, z wyglądu nie różnią się praktycznie niczym od mandarynek! Ich ilość na krzewie bardzo często jest duża, tak samo jak duże jest zdziwienie osób, które po raz pierwszy zobaczą ten krzew w fazie owocowania. Owoce, mimo że piękne i bardzo aromatycznie są uważane za niejadalne, choć poncyria posłużyła do stworzenia mrozoodpornych mieszańców, których owoce są smaczne. W ogrodzie z oczywistych powodów należy krzew ten sadzić w miejscach wyeksponowanych, widocznych, ale także osłoniętych od zimowych wiatrów. W zasadzie krzew można uprawiać w całym kraju, młode rośliny trzeba dla bezpieczeństwa okrywać w razie wystąpienia silnych mrozów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Wiek sadzonki 3 sezony
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info