Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pigwowiec pośredni 'Cameo'

Chaenomeles superba 'Cameo'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Chaenomeles superba 'Cameo'

14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Chaenomeles superba 'Cameo'
Odmiana pigwowca o niezwykłych, przepięknych, półpełnych kwiatach w nietypowym, brzoskwiniowym kolorze. Krzew zakwita obficie na przełomie kwietnia i maja. Jesienią pojawiają się żółte, atrakcyjne owoce, które nadają się do przetworów. Odmiana 'Cameo' charakteryzuje się wolnym wzrostem i zwartym pokrojem, dorasta do ok. 1, 5 m wysokości i 1 m szerokości. Pędy cierniste, pokładające się na ziemi. Liście jasnozielone, podłużne.
Odmiana pięknie komponuje się z pigwowcami o ciemnoczerwonej barwie kwiatów, ale pięknie wygląda także sadzona pojedynczo lub w grupie krzewów innych gatunków. Nadaje się do parków i ogrodów przydomowych, do zieleni osiedlowej i miejskiej, a także do większych skalniaków. Najlepiej rośnie na glebie przepuszczalnej i żyznej, dobrze przekorzenione rośliny znoszą nawet dłuższy okres suszy. Może rosnąć w półcieniu, ale w pełnym słońcu najintensywniej kwitnie i owocuje. Cięcie nie jest konieczne, ale może być przeprowadzone w celu skorygowania pokroju. Należy je wykonywać po kwitnieniu, co zmniejsza tegoroczne owocowanie, ale poprawia obfitość kwitnienia w roku następnym.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pigwowiec pośredni 'Cameo'
Twoja ocena