Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Pięciornik krzewiasty 'Annette'

Potentilla fruticosa 'Annette'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
7,50 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Potentilla fruticosa 'Annette'

Jest to niska odmiana pięciornika, wyselekcjonowana w roku 1983 w Holandii, cenna przede wszystkim ze względu na bardzo długi, rzadko spotykany okres kwitnienia. Dorasta on zaledwie do 50 cm wysokości i około 1 m szerokości tworząc niski krzew o nieregularnym, zbliżonym do półkolistego pokroju. Posiada charakterystyczne dla pięciorników liście złożone z 5 do 7 drobnych listków w kolorze ciemnozielonym, które po obu stronach są delikatnie omszone. Kwiaty u tej odmiany pojawiają się już w czerwcu i ich kwitnienie trwa aż do października. Umieszczone są one w niedużych kwiatostanach na końcach pędów, złożonych z kilku kwiatów. Kwiaty są bardzo wyraziste i odcinają się na tle ciemnej zieleni, złożone są z pięciu płatków w kolorze żółtym, czasem z pomarańczowymi plamami.

Po zakończeniu kwitnienia na ich miejscu pojawiają się owoce w postaci orzeszków, o niezbyt atrakcyjnym wyglądzie, które najlepiej od razu usunąć przycinając końce pędów. Pięciorniki, w tym również ‘Annette’ znane są szczególnie jako znakomite rośliny okrywowe. Wspaniale prezentują się również na rabatach wraz z innymi roślinami takimi jak np. funkie, rozchodnik ‘Brillant’ lub niewysokie iglaki. Można z nich również tworzyć niskie żywopłoty formowane lub nieformowane, a także hodować je w donicy. Doskonale znoszą przycinanie i bes problemu można je prowadzić np. w formie kuli. Najlepiej rośnie na glebach piaszczystych lub gliniasto-piaszczystych, lekkich i umiarkowanie wilgotnych. Jest odporny na suszę, mrozy oraz zanieczyszczenia powietrza. Preferuje stanowiska zdecydowanie słoneczne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1 m
Docelowa wysokość od 0,5m do 1m
Intensywność zapachu kwiatów bez zapachu
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia powtarzające
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, żywopłoty
Walory użytkowe na żywopłoty
Walory ozdobne ozdobne kwiaty, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie