Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Perukowiec 'Grace'

Cotinus 'Grace'
brak

Cotinus 'Grace'

18,50 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: 20-25 cm

Cotinus 'Grace'
Odmiana uzyskana przez Petera Dummera w szkółce Hilliera w Wielkiej Brytanii w latach 70. XX wieku. Dorasta do 5 m wysokości, charakteryzuje się zwartym, kulistym pokrojem. Liście owalne, duże (do 10 cm), młode czerwonopurpurowe, starsze nieco zielenieją. Jesienią przepięknie przebarwia się na intensywne barwy w odcieniach czerwieni i pomarańczu. Latem (VI-VII) na wierzchołkach pędów pojawiają się duże, wzniesione, luźne kwiatostanowe wiechy złożone z drobnych, żółtych kwiatów. W sierpniu w miejsce owoców na krzewie pojawiają się bardzo efektowne, puszyste, pierzasto podzielone owocostany, stanowiące największą, oryginalną ozdobę perukowca.
Wygląd odmiany 'Grace' w ciągu sezonu wegetacyjnego, a co za tym idzie, jej dekoracyjność ciągle się zmienia, ale krzew cały czas pozostaje piękną i oryginalną rośliną: początkowo ozdobna jest przede wszystkim z purpurowej barwy liści, latem efektownie wyglądają jego kwiatostany, następnie krzew pokrywa się zjawiskowymi "perukami", aby jesienią w końcu zachwycać jaskrawo przebarwionymi liśćmi. Posadzenie tej odmiany daje gwarancję ciągłej zmienności i braku monotonii w ogrodzie czy parku. Roślina nie ma dużych wymagań, odporna na suszę, preferuje glebę cięższą, o odczynie obojętnym lub zasadowym. Najlepiej prezentuje się, gdy rośnie w pełnym słońcu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Perukowiec 'Grace'
Twoja ocena