Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Pęcherznica kalinolistna 'Zdechovice'

Physocarpus opulifolius 'Zdechovice'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Physocarpus opulifolius 'Zdechovice'


O tej odmianie można bez cienia wątpliwości powiedzieć, że jest przepiękna! Posiada liście w wielu odcieniach, przechodzą od purpury, przez pomarańcz, brąz oraz zgniłą zieleń w intensywny kolor żółty. Odmiana jeszcze bardzo mało znana na polskim rynku roślin ozdobnych, pewne jest jednak to, że lawinowo wzrastać będzie jej popularność w nadchodzących sezonach. Rośnie silnie, podobnie jak większość pęcherznic, dorasta także do podobnych rozmiarów. Preferuje gleby przepuszczalne, zdrenowane, dostatecznie wilgotne, choć jak przystało na pęcherznicę będzie rosła bujnie także w miejscach bardzo niegościnnych.

W ogrodach nadaje się do tworzenia klombów a także żywopłotów, które mogą być regularnie prowadzone lub w formie luźnych szpalerów. Mieszać można tę odmianę w kompozycjach wraz z innymi pęcherznicami o liściach złotych, bordowych czy zielonych, także z berberysami oraz krzewuszkami. Wszystkie te rośliny mają bardzo niskie wymagania siedliskowe, są łatwe w uprawie i pozwalają stworzyć piękne kompozycje w miejscach nieurodzajnych, gdzie większość gatunków nie daje sobie rady. W trakcie sezonu nie wymaga specjalnych zabiegów, można jednak krzew odmładzać i to dość radykalnie poprzez przycinanie, będzie wtedy wypuszczał duże ilości bardzo silnych i bujnych przyrostów, które z reguły lepiej się wybarwiają niż pędy już starsze.

Więcej informacji
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000