Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pęcherznica kalinolistna 'Red Esquire'

Physocarpus opulifolius 'Red Esquire'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Physocarpus opulifolius 'Red Esquire'


Bardzo przydatna w ogrodowych aranżacjach odmiana pęcherznicy! Wyróżnia się ciemno bordowym kolorem liści oraz sylwetką bardziej zwartą niż u innych czerwonolistnych odmian tego krzewu. Rośnie dynamicznie przez pierwsze dwa, trzy sezony, jednocześnie zagęszcza się w centrum krzewu, wytwarzając duże ilości krótkopędów. Maksymalnie dorasta do 1 – 1, 5 metra wysokości i takiej samej szerokości. Posiada bardzo niskie wymagania co do gleby, w której rośnie – do bujnego wzrostu wystarczy jej średnio żyzna gleba, znosi także okresowe susze.

Jedyny warunek jaki musi być spełniony aby ten krzew naprawdę cieszył oko to stanowisko, musi być jak najbardziej słoneczne – pozwoli to na pełne wybarwienie liści na kolor purpurowy. Krzewy sadzone w cieniu będą miały zielonkawy odcień liści i nie będą już tak atrakcyjne. W ogrodzie ten krzew jest idealnym tworzywem do budowanie wielobarwnych klombów, które dodatkowo pomogą zagospodarować skrajnie nieurodzajne miejsca w ogrodzie, gdzie inne rośliny nie mogły rosnąć! Dobre zestawienia to przede wszystkim kompozycje z żółtolistnymi pęcherznicami lub krzewuszkami, także jaśminowcami, oraz krzewami o liściach jasnozielonych lub pstrych. Dodatkową zaletą pęcherznic są stosunkowo niewysokie ich ceny, dzięki czemu niskim kosztem można uzyskać wręcz bajeczne wizualnie efekty.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pęcherznica kalinolistna 'Red Esquire'
Twoja ocena