Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Pęcherznica kalinolistna 'Red Esquire'

Physocarpus opulifolius 'Red Esquire'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Physocarpus opulifolius 'Red Esquire'


Bardzo przydatna w ogrodowych aranżacjach odmiana pęcherznicy! Wyróżnia się ciemno bordowym kolorem liści oraz sylwetką bardziej zwartą niż u innych czerwonolistnych odmian tego krzewu. Rośnie dynamicznie przez pierwsze dwa, trzy sezony, jednocześnie zagęszcza się w centrum krzewu, wytwarzając duże ilości krótkopędów. Maksymalnie dorasta do 1 – 1, 5 metra wysokości i takiej samej szerokości. Posiada bardzo niskie wymagania co do gleby, w której rośnie – do bujnego wzrostu wystarczy jej średnio żyzna gleba, znosi także okresowe susze.

Jedyny warunek jaki musi być spełniony aby ten krzew naprawdę cieszył oko to stanowisko, musi być jak najbardziej słoneczne – pozwoli to na pełne wybarwienie liści na kolor purpurowy. Krzewy sadzone w cieniu będą miały zielonkawy odcień liści i nie będą już tak atrakcyjne. W ogrodzie ten krzew jest idealnym tworzywem do budowanie wielobarwnych klombów, które dodatkowo pomogą zagospodarować skrajnie nieurodzajne miejsca w ogrodzie, gdzie inne rośliny nie mogły rosnąć! Dobre zestawienia to przede wszystkim kompozycje z żółtolistnymi pęcherznicami lub krzewuszkami, także jaśminowcami, oraz krzewami o liściach jasnozielonych lub pstrych. Dodatkową zaletą pęcherznic są stosunkowo niewysokie ich ceny, dzięki czemu niskim kosztem można uzyskać wręcz bajeczne wizualnie efekty.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000