Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pęcherznica kalinolistna 'Nanus'

Physocarpus opulifolius 'Nanus'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Physocarpus opulifolius 'Nanus'


Mało znana odmiana pęcherznicy, jest to typowa odmiana karłowa, która od gatunku różni się o wiele bardziej gęstą sylwetką. Formuje pokrój kulisty, starsze egzemplarze są poduszkowate – posiadają nieco większą szerokość niż wysokość. Bardzo ładnie odmiana wygląda późną wiosną, kiedy to zaczyna kwitnąć. Pokrywa się wtedy bardzo obficie białymi kwiatostanami i jest ich znacznie więcej niż u gatunku – wygląda dzięki temu bardzo ozdobnie. Może rosnąć na słabych glebach, okresowo przesychających, choć w pierwszych sezonach po posadzeniu dobrze jest tę roślinę zasilić, aby szybciej się zaaklimatyzowała w nowym miejscu.

Stanowiska słoneczne lub lekko tylko ocienione wspomogą prawidłowe formowanie pokroju kulistego oraz zdecydowanie dodatnio wpłyną na ilość kwiatów. W ogrodzie nadaje się idealnie do obsadzania niższych pięter klombów lub rabat, można przy jej użyciu tworzyć mini żywopłoty oraz obwódki klombów. Tworzy wraz z innymi lekko karłowymi odmianami krzewuszek lub berberysów bardzo ładne kompozycje, trzeba jednak pamiętać, aby pęcherznica ta była dobrze wyeksponowana i widoczna. Jako roślina o niezwykle niskich wymaganiach polecana jest do zieleni miejskiej, do obsadzania skwerów oraz parków. Mrozoodporność niezwykle wysoka, pozwala na uprawę w najchłodniejszych regionach kraju bez obaw o przemarzanie.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pęcherznica kalinolistna 'Nanus'
Twoja ocena