Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Pęcherznica kalinolistna 'Mindia'

Physocarpus opulifolius 'Mindia'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Physocarpus opulifolius 'Mindia'


Odmiana pęcherznicy kalinolistnej o bardzo intensywnym, purpurowym kolorze liści. Rośnie bardzo dynamicznie, choć nieco wolniej od gatunku, jednocześnie dużo wcześniej zagęszcza się wewnątrz krzewu. Wykształca pokrój kulisty, osiąga do 2 metrów wysokości i tyle samo szerokości. Główna cecha, która różni tę odmianę o innych czerwono listnych pęcherznic to nieco inny, jaśniejszy odcień świeżych liści, który bywa lekko pomarańczowy, herbaciany. Wygląda to szczególnie ładnie wiosną oraz wczesnym latem, kiedy to liczne stożki wzrostu rozwijają świeże listki o tej szczególnej barwie.

Roślina jak przystało na pęcherznicę nie posiada specjalnych wymagań siedliskowych, rośnie bujnie także na słabych glebach, okresowo przesychających. Ważne jest jednak stanowisko – słoneczne dodatnio wpływa na wybarwienie się ulistnienia. W ogrodzie świetnie komponuje się wraz z innymi odmianami pęcherznic, o złocistych oraz zielonych liściach, ale także różnymi krzewuszkami oraz berberysami – roślinami odpornymi na niekorzystne warunki, dzięki którym zbudujemy ładne klomby w miejscach naprawdę nieprzyjaznych. ‘Mindia’ nadaje się do tworzenia żywopłotów strzyżonych, jak i luźnych szpalerów. Ze względu na niskie wymagania polecamy tę odmianę do sadzenia w miastach, gdzie często roślinność bywa monotonna zarówno pod względem formy jak i kolorystyki.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000