Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pęcherznica kalinolistna 'Mindia'

Physocarpus opulifolius 'Mindia'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Physocarpus opulifolius 'Mindia'


Odmiana pęcherznicy kalinolistnej o bardzo intensywnym, purpurowym kolorze liści. Rośnie bardzo dynamicznie, choć nieco wolniej od gatunku, jednocześnie dużo wcześniej zagęszcza się wewnątrz krzewu. Wykształca pokrój kulisty, osiąga do 2 metrów wysokości i tyle samo szerokości. Główna cecha, która różni tę odmianę o innych czerwono listnych pęcherznic to nieco inny, jaśniejszy odcień świeżych liści, który bywa lekko pomarańczowy, herbaciany. Wygląda to szczególnie ładnie wiosną oraz wczesnym latem, kiedy to liczne stożki wzrostu rozwijają świeże listki o tej szczególnej barwie.

Roślina jak przystało na pęcherznicę nie posiada specjalnych wymagań siedliskowych, rośnie bujnie także na słabych glebach, okresowo przesychających. Ważne jest jednak stanowisko – słoneczne dodatnio wpływa na wybarwienie się ulistnienia. W ogrodzie świetnie komponuje się wraz z innymi odmianami pęcherznic, o złocistych oraz zielonych liściach, ale także różnymi krzewuszkami oraz berberysami – roślinami odpornymi na niekorzystne warunki, dzięki którym zbudujemy ładne klomby w miejscach naprawdę nieprzyjaznych. ‘Mindia’ nadaje się do tworzenia żywopłotów strzyżonych, jak i luźnych szpalerów. Ze względu na niskie wymagania polecamy tę odmianę do sadzenia w miastach, gdzie często roślinność bywa monotonna zarówno pod względem formy jak i kolorystyki.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pęcherznica kalinolistna 'Mindia'
Twoja ocena