Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Paulownia puszysta

Paulownia tomentosa
49,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 15 - 20 cm

Wiek sadzonki: 2 sezony

Dostawa w ciągu 2 - 3 dni roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Paulownia tomentosa

Drzewo o rurkowatych, fioletowych kwiatach i dużych dekoracyjnych liściach. Osiąga ok. 15 m wysokości w wieku 10 lat. Ma szerokokolumnową lub jajowatą koronę, z bardzo grubymi, owłosionymi, giętkimi młodymi pędami. Pokryta jest szarą korą podobną do bukowej, początkowo gładka z czasem pękająca. W pęknięciach kora jest cynamonowa. Całe drzewo pokryte jest dużymi (15 – 35 cm) liśćmi. Liście są pojedyncze, mają długie ogonki, sercowatą nasadę i dwie płytkie klapy. Przypominają liście bluszczu. Są ciemnozielone, od spodu lekko owłosione. Bardzo ciekawie prezentują się kwiaty. Późną wiosną, pojawiają się fioletowe lub purpurowe kwiaty w kształcie pięciocentymetrowych trąbek. Z zewnątrz ciemnych, od wewnątrz jasnych. Kwiaty przypominają naparstnice. Co ciekawe są zebrane w ogromne wiechowate, kwiatostany osiągające nawet 45 cm! Owocem jest zielona, zdrewniała torebka w kształcie zaostrzonej kropli, 3 – 5 cm długiej. Roślina pochodzi z Chin i Korei.

Uprawa i zastosowanie: Paulownia puszysta wymaga przepuszczalnej gleby, bogatej w próchnicę, słonecznego miejsca, najlepiej osłoniętego od wiatrów. W młodości radzi się osłaniać ją na zimę np. słomą, lub matami. Drzewo o wspaniałych liściach i imponującym kwitnieniu, egzotyczne i praktycznie niespotykane w Polsce. Polecane do większych ogrodów, rezydencji, parków, zwłaszcza do nasadzeń na dużych trawnikach i w innych eksponowanych miejscach.

Ciekawostki: Żywiczne drewno paulowni służyło kiedyś w Chinach do wyrobu instrumentów strunowych, podobnych do europejskiej lutni. Europejska nazwa drzewa „Paulownia” upamiętnia córkę cara Pawła I, Annę Pawłownę.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Paulownia puszysta
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Paulownia tomentosa
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Pokrój owalny
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie aleje i szpalery, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
Tempo wzrostu szybkie
Docelowa rozpiętość od 4 m do 6 m
Wysokość docelowa od 10 m do 15 m
Rodzaj kwiatów pachnące, pączkowe
Barwa kwiatów fioletowe
Pora kwitnienia późne lato
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Wymagania słoneczne pełne słońce
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , rośliny energetyczne
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne liście, dekoracyjne liście / igły
Wiek sadzonki 2 sezony
Wysokość sadzonki 15 - 20 cm
Sposób rozmnażania roślina z siewu

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko