Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Parocja perska

Parrotia persica
58,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 45 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys.50 - 70 cm

Parrotia persica

Orientalne, egzotyczne drzewo kwitnące zimą. Kwitnie zimą po zrzuceniu liści na jaskrawo czerwono, co jest dość niezwykłe. Kwiaty są bardzo małe, skryte w brązowych przysadkach. Owocem jest mała torebka o średnicy do 1 cm. Drzewo ma kopulasty pokrój i gęstą plątaninę gałęzi, pokrytą jajowatymi, gruboząbkowatymi przy wierzchołku liśćmi. Liście są błyszczące, jasnozielone z wierzchu, zaś od spodu matowe, delikatnie owłosione. Jesienią przybierają atrakcyjną miedzianą barwę. Kora ma ciemnobrązową barwę, ale łuszcząc się odsłania jasnobrązowe warstwy. Prezentuje się dość ciekawie w zestawieniu z żywozielonymi liśćmi. Jest jednym z nielicznych drzew atrakcyjnych o każdej porze roku. Roślina owadopylna, górska.

Uprawa i zastosowanie: Nie jest wybredna co do gleby, ale nie toleruje gleb wapiennych. Dobrze znosi mrozy, gdyż pochodzi z wysokich gór. Jednak młode okazy wymagają okrywania, podczas silnych mrozów. Lubi miejsca słoneczne. Polecana jest do średnich i większych ogrodów, gdzie będzie pięknie prezentować zmieniającą się paletę barw w ciągu roku.

Ciekawostki: Roślina pochodzi z krajów biblijnych – rośnie na górze Ararat, Kaukazie i w północnym Iranie, czyli dawnej Persji. Być może biblijna królowa Estera podziwiała takie drzewa na swoim dworze. Nazwa drzewa pochodzi od nazwiska F. W. Parrota, który w 1829r. zdobył górę Ararat. Ma bardzo ciężkie drewno 1 dm³ ma aż 2, 5 kg! Stąd też nazywana jest drzewem żelaznym.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Wiek sadzonki 3 sezony
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info