Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Palecznik chiński

Decaisnea fargesii
36,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 24 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys.50-70cm

Decaisnea fargesii

Chiński krzew o ładnych liściach i owocach. Ma wyprostowany pokrój. Dorasta do 2 m wysokości w warunkach ogrodowych. Jego pędy są grube, raczej proste, pokryte szarym nalotem. Ma duże, pierzastozłożone liście o niebieskozielonej barwie. Mają aż 50 – 80 cm długości. Są złożone z 12 – 25 jajowatych, ostro zakończonych listków, 6 – 14 cm długich. Poza liśćmi krzew ma ozdobne owoce. Przypominają cylindryczne strąki bobu. Mają piękną niebieskokobaltową barwę i 5 – 10 cm długości. Najczęściej wyrastają w trójkach. Palecznik chiński zakwita w maju. Ma żółtozielone, kilkucentymetrowe kwiaty, zwisające w 25 – 50 cm wiechach lub gronach. Co ciekawe kwiaty nie mają płatków korony – ich rolę odgrywają przekształcone działki kielicha, które mają 3 cm długości i ok. 6 mm szerokości u podstawy.

Uprawa i zastosowanie: Wymaga miejsca ciepłego i słonecznego, osłoniętego przed wiatrem. Lubi gleby próchniczne. W młodości wymaga osłon na zimę. Polecana do pojedynczych nasadzeń w ogrodach i parkach, gdzie pi?knie prezentują się niebieskozielone, ogromne liście.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Wiek sadzonki 3 sezony
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info