Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ostrokrzew Meservy 'Blue Prince'

Ilex meserveae 'Blue Prince'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Ilex meserveae 'Blue Prince'
Zimozielony krzew o stożkowym, gęstym pokroju, dorastający do 2-3 m. Liście ciemnozielone, skórzaste, sztywne, o kolczastych brzegach. Pędy zabarwione na purpurowo, wyróżniają się wśród ciemnozielonych liści. Kwitnie pod koniec maja, kwiaty drobne, bez większego znaczenia dekoracyjnego, za to przyjemnie pachną. Odmiana 'Blue Prince' jest formą męską, zatem nie wytwarza ozdobnych owoców, za to jest cennym zapylaczem dla odmian żeńskich, np. 'Blue Princess' czy 'Blue Angel'.
Ostrokrzew Meservy charakteryzuje się nieco większą tolerancją na niskie temperatury niż pozostałe ostrokrzewy, dlatego posadzony w miejscu osłoniętym od wysuszających wiatrów powinien bez problemów znosić typowe polskie zimy. Po ewentualnym częściowym uszkodzeniu łatwo regeneruje. Odmiana 'Blue Prince' może rosnąć w pełnym słońcu, ale dobrze rośnie także w cieniu. Preferuje gleby żyzne, zasobne, przepuszczalne. Dobrze znosi cięcie, nawet mocne. Doskonale nadaje się na żywopłoty i inne formy geometryczne.
W krajach anglosaskich ulistnione pędy ostrokrzewu były tradycyjnie stosowane do robienia wieńców adwentowych i bożonarodzeniowych, wieszanych na drzwiach domostw. W Polsce ten zwyczaj również staje się popularny, a pędy ostrokrzewu Meservy 'Blue Prince' doskonale się do takich wieńców i innych stroików nadają.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000