Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ostrokrzew kolczasty

Ilex aquifolium
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Ilex aquifolium

Ozdobny zimozielony krzew, o atrakcyjnym ulistnieniu. Ma bardzo gęstą, jajowatą koronę. Pędy są nagie, jasnozielone, zaś gałęzie i pień pokryte są srebrzystą, gładką korą – nawet u starszych osobników. Liście są ciemnozielone, błyszczące z wierzchu i jasnozielone, matowe od spodu. W zarysie są eliptyczne lub jajowate. Mają falisty, kolczasto ząbkowany brzeg. W dotyku są sztywne i skórzaste. Nie opadają na zimę. Jest rośliną dwupienną. Białe kwiaty wyrastają w kątach liści. Mają delikatny, powabny zapach. Ostrokrzew kolczasty kwitnie w maju i czerwcu. Owocem są ok. 1 cm krwistoczerwone, błyszczące, kuliste pestkowce, zebrane w pęczki. Pozostają na krzewie przez zimę. Jest rośliną trującą, miododajną.

Uprawa i zastosowanie: Ostrokrzew kolczasty lubi próchniczne, gliniaste lub wapienne gleby, miejsca osłonięte od wiatrów. Dobrze znosi silne ocienienie, dlatego może rosnąć pod okapem drzew i na wewnętrznych dziedzińcach. Wytrzymuje przeciętne mrozy. Dobrze znosi przycinanie. Polecany jest do nasadzeń pojedynczych i grupowych w ogrodach, parkach oraz na żywopłoty. Gałązki stanowią cenny materiał do wieńców i wiązanek bożonarodzeniowych.

Ciekawostki: Roślinę uprawiano już w starożytnym Rzymie, oraz wśród Celtów (Wielka Brytania, Francja). Celtowie uznawali te drzewo za święte. Zielone gałązki z czerwonymi owocami od dawna stanowią bożonarodzeniową ozdobę. Drewno ostrokrzewu jest bardzo gęste, ciężkie, stąd też używa się go do produkcji różnych przedmiotów np. klawiszy fortepianowych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info