Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ostrokrzew karbowanolistny 'Fastigiata'

Ilex crenata 'Fastigiata'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Ilex crenata 'Fastigiata'


Piękna sylwetka tego pionowego ostrokrzewu do złudzenia może przypominać kolumnowe odmiany bukszpanu. Ostrokrzew ten jednak posiada bardziej zwarty pokrój i przy maksymalnej wysokości, dochodzącej do 3 metrów, może mieć tylko około 1 metra średnicy! Posiada sztywne pędy, wszystkie skierowane ku górze, na nich gęsto osadzone są ciemnozielone, lekko połyskliwe listki, dochodzące do 2, 3 cm długości. Ostrokrzew ten rośnie dynamicznie w młodości, po osiągnięciu około 1, 5 m wysokości wyraźnie zwalnia. Doskonale znosi cięcie, dzięki czemu można uzyskiwać jeszcze węższe pokroje, niemal ‘ołówkowe’. Roślina do dobrego wzrostu wymaga gleb przede wszystkim dobrze zdrenowanych, zastoiska wodne powodują dosłownie duszenie się rośliny i śmierć w wyniku suszy fizjologicznej.

Znosi dość duże wahania pH, ale przy zbyt zasadowym odczynie gleby mogą pojawiać się oznaki chlorozy. Rośnie znakomicie w pełnym słońcu oraz częściowym zacienieniu, słabiej nieco w zbyt głębokim cieniu. W ogrodach sprawdzi się przełamując rutynę na dużych połaciach poziomo rosnących jałowców czy innych roślin okrywowych, dobrze nadaje się do tworzenia niewielkich klombów, szczególnie w małych ogrodach, gdzie będzie należał do najwyższych partii takiego założenia. Małe sadzonki warto okryć na zimę, niezależnie od stanowiska. Starsze osobniki, dobrze zakorzenione w nowym miejscu powinny być już mrozoodporne, jakkolwiek należy zawsze starać się sadzić ten ostrokrzew w miejscach osłoniętych od wiatrów.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000