Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ostrokrzew karbowanolistny 'Convexed Gold'

Ilex crenata 'Convexed Gold'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Ilex crenata 'Convexed Gold'


Jest to złotolistna wersja odmiany ‘Convexa’, znanej już dość dobrze w naszym krajowym ogrodnictwie. Rośnie dość dynamicznie, wykształcając silnie rozkrzewiony, gęsty pokrój, dodatkowo bardzo dobrze znosi cięcie. Najczęściej odmiana ta używana jest do budowy żywopłotów, ale również wolno stojących żywych rzeźb, zwanych topiarami. Kultywar ten, tak samo jak odmiana ‘Convexa’ jest często stosowany jako zamiennik bukszpanów, które wydają się być nieco bardziej wrażliwe na niekorzystne warunki środowiskowe. W Polsce za sprawą mroźnych zim oraz częstych okresów z bardzo niskimi temperaturami i jednoczesnym braku pokrywy śnieżnej należy raczej uznawać ostrokrzewy za rośliny w równym stopniu dostosowane do naszych warunków co bukszpan. Do dobrego wzrostu wymaga gleb przynajmniej średnich, lekko wilgotnych i dobrze zdrenowanych, posiada dość dużą tolerancję co do odczynu gleby.

W ogrodzie może budować żywopłoty formowane, ale również naturalne (niecięty osiąga do 2 metrów wysokości i szerokości), ładnie wyglądają kompozycje mieszane wraz z zielono listną odmianą. Ostrokrzew ten znosi nawet solidne zacienienie, wybarwi się jednak najlepiej na stanowiskach słonecznych i tam należy go w pierwszej kolejności sadzić. W cieplejszych regionach jedynie małe sadzonki warto okrywać na zimę, starsze rośliny będą w pełni mrozoodporne. Na północy oraz wschodzie Polski trzeba będzie zabezpieczać rośliny aż do momentu dobrego zakorzenienia się w glebie, co zwiększy stopień odżywienia krzewów i tym samym przełoży się na zwiększenie mrozoodporności. Polecamy głównie do małych i średnich ogrodów, na rozległych terenach lepiej zastosować większe odmiany.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000