Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ośnieża karolińska

Halesia carolina
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
22,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Halesia carolina

Drzewo ozdobne o ciekawych cechach botanicznych. Kwitnie wiosną, kwiaty dzwonkowate, białe, delikatne. Liście jajowate, duże, z wierzchu trawiastozielone, od spodu jasnozielone, pokryte kutnerem. Są do 20 cm długie i 10 cm szerokie. Brzeg liścia jest delikatnie piłkowany. Drzewo ma pokrój stożkowy, szeroki. Kilkusetletnie egzemplarze osiągają ok. 20 m wysokości w USA. U nas dorasta tylko do 6 m wysokości i jest raczej krzaczaste. Gałęzie pokryte są jasnobrązową, gładką korą, zaś pień jest nieco ciemniejszy, z łuszczącą się korą. Owoce są ciekawe, podłużne z 4 skrzydełkami i długim „kolcem” - przypominają trochę lotki do gry. Występują w grupach, są jasnozielone. Roślina owadopylna. Pochodzi z południa USA. Jesienią przebarwia się na maślanożółtą barwę.

Uprawa i zastosowanie: W naturze rośnie nad strumieniami, dlatego preferuje wilgotne, zasobne gleby. Dobrze znosi mrozy. Znosi lekkie zacienienie, ale wtedy mniej obficie kwitnie, dlatego należy ją sadzić w miejscach słonecznych. Wspaniale prezentuje się w większych parkach, oraz w miejscach widocznych na tle budynków.

Ciekawostki: W arboretum w Rogowie (Wielkopolska) jest duża kolekcja różnych gatunków ośnieży, dostępna do zwiedzających. Nazwa nawiązuje do kwiatów które po opadnięciu tworzą śnieżnobiały dywan pod drzewkiem.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000