Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ośnieża drzewiasta

Halesia monticola
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Halesia monticola (Rehder) Sarg.
Drzewo pochodzące z Ameryki Północnej, naturalnie występujące na zboczach Appalachów na wysokościach 900-1200 m n. p. m. Na naturalnych stanowiskach dorasta nawet do 25 m wysokości, w uprawie często dorasta jedynie do połowy tej wysokości. Przeważnie rośnie w formie drzewa, czasem wielopniowego, początkowo o koronie stożkowatej, z wiekiem zaokrąglającej się. Kwitnie wiosną, na biało, bardzo obficie. Kwiaty dzwonkowate, nieco większe niż u popularniejszej ośnieży karolińskiej, zebrane w grona po 3-5 sztuk. Owocem ośnieży drzewiastej jest oskrzydlony pestkowiec o długości 4-5 cm.
Bardzo rzadko spotykany w Polsce gatunek, chociaż charakteryzuje się dobrą odpornością. Jeden z nielicznych w Polsce okazów rośnie w arboretum w Rogowie, gdzie niemal bez uszkodzeń znosi nawet mroźne zimy. Polecany do parków i większych ogrodów przydomowych, oraz do zieleni miejskiej i osiedlowej. Najlepiej prezentuje się jako samotnik, szczególnie efektownie wygląda w czasie kwitnienia oraz tuż po nim, kiedy pod koroną ziemia pokrywa się białym kobiercem opadniętych kwiatów. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych. Wymaga osłoniętego, słonecznego stanowiska.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000
Pochodzenie brak info