Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Osmantus Kolczasty

Osmanthus heterophyllus
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Osmanthus heterophyllus (Don) Green
Występujący naturalnie w Tajwanie i Japonii krzew lub małe drzewo, dorastające naturalnie do 10 m, w uprawie nie przekraczający 2-3 m wysokości i szerokości. Pokrój wzniesiony, mocno rozkrzewiony. Liście zimozielone. Liście skórzaste, sztywne, intensywnie zielone, o brzegu z kilkoma ostrymi klapami. Kwitnie jesienią (wrzesień), kwiaty białe, drobne, pojawiają się w kątach liści. Osmantus kolczasty jest rośliną dwupienną, to znaczy, że kwiaty męskie i żeńskie pojawiają się na osobnych roślinach. Owoce ciemnopurpurowe, owalne, o wielkości 1-1, 5 cm pojawiają się na roślinach żeńskich następnego roku, jednak poza stanowiskami naturalnymi rośliny praktycznie nie owocują.
Jak większość roślin zimozielonych, osmantus kolczasty nie jest w pełnie odporny na mróz, a szczególnie wrażliwy jest na wysuszające, mroźne wiatry, dlatego należy go sadzić w miejscach osłoniętych i zacisznych, młode rośliny warto dodatkowo okrywać, np. włókniną. Wymaga gleb zasobnych i wilgotnych, najlepiej przepuszczalnych, toleruje ciężkie gliny. Tolerancyjny w stosunku do pH podłoża, może rosnąć także na zasadowych glebach wapiennych. Preferuje stanowiska słoneczne, ewentualnie półcień. Dobrze wygląda posadzony w grupach, a także w kompozycjach z innymi roślinami. W cieplejszych rejonach kraju może być polecana na zimozielone, dekoracyjne przez cały rok żywopłoty. Dobrze znosi cięcie, można więc korygować jego pokrój, jest także dobrym materiałem do formowania bonsai.

Więcej informacji
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000