Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Orzech ajlantolistny

Juglans ailantifolia
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Juglans ailantifolia

Gatunek orzecha występujący naturalnie w Japonii, a przede wszystkich na wyspach takich jak Sikoku czy Kiusiu, naturalnie porasta również rosyjską wyspę Sachalin. Jest to dość okazałe drzewo, może dorastać nawet do 24 m wysokości. Tworzy szeroką, rozłożystą, świetlistą koronę, która w naszym kraju prezentuje się bardzo egzotycznie. U nas nadaje się przede wszystkim do sadzenia jako drzewo ozdobne w cieplejszych, zachodnich i centralnych rejonach Polski. Natomiast jako drzewo uprawne spotkać go można m. in. , w Kanadzie i USA.

Pień drzewa jest smukły, pokryty szarą, płytko bruzdowaną korą. Najbardziej egzotycznym i dekoracyjnym elementem tego gatunku są liście. Są one ogromne, mogą osiągać nawet 1 m długości! Złożone są zwykle z kilkunastu listków o podłużnym kszta?cie, z wierzchu jasnozielonych i delikatnie owłosionych, natomiast od spodu bardzo gęsto owłosionych, bardzo jasnych. Ciekawe są również ogonki liściowe, które pokryte są lepkim czerwonym kutnerem. Kwiaty tego gatunku nie są szczególnie atrakcyjne, zebrane są w nieduże kwiatostany (kotki). Drzewo zaczyna owocować dopiero w wieku 10 lat. Owoce dojrzewają pod koniec sierpnia i wówczas opadają. Zebrane są zazwyczaj w gęste kłosy składające się nawet z kilkudziesięciu sztuk! Są nieduże, jednak bardzo smaczne. Orzech ten nie ma szczególnych wymagań względem uprawy. Preferuje gleby żyzne i świeże.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki 1.8000