Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Orszelina olcholistna 'Hookie Pink'

Clethra alnifolia 'Hookie Pink'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Clethra alnifolia 'Hookie Pink' syn. Orszelina zwyczajna


Ładny i gęsty krzew, tworzący poduszkowate lub owalne formy, dochodzący maksymalnie do około 1 metra wysokości, rzadko wyżej. Główną cechą, charakterystyczną dla tej odmiany są piękne kwiatostany koloru różowego, pojawiające się latem, roztaczające wokół piękny, słodkawy zapach. Dodatkowo ich wygląd uwydatnia ciemnozielone tło, tworzone przez liście tej rośliny. Kwitnienie trwa stosunkowo długo i co równie istotne rozpoczyna się w momencie, kiedy większość krzewów już przekwitła. Drugim atutem przemawiającym za tą odmianą jest piękne i długo trwające przebarwienie jesienne. Liście w tym okresie stają się stopniowo coraz bardziej żółte, a potem nawet lekko pomarańczowe. Krzew taki o tej porze zdecydowanie wyróżnia się spośród innych roślin i może być sadzony właśnie z myślą o jesiennej kompozycji, polegającej na zestawieniu różnie przebarwiających się krzewów.

Wymaga gleb żyźniejszych, lekko kwaśnych oraz stanowiska lekko zacienionego. Świetnie czuje się w towarzystwie roślin takich jak pierisy, azalie czy laurowiśnie. Jest dość odporna na mrozy, ale na wietrznych stanowiskach będzie podmarzać, należy więc młode krzewy w takich miejscach dobrze okrywać, a jeśli jest taka możliwość to sadzić w zacisznych i osłoniętych stanowiskach. Świeżo posadzone rośliny warto podsypać delikatnie nawozem, aby ułatwić im start w nowym miejscu, w kolejnych sezonach nawożenie może być już jednak symboliczne. Dobra propozycja do obsadzania klombów w pobliżu ścian altany czy innych budowli ogrodowych, gdzie często przebywamy.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000