Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Olsza szara 'Pendula'

Alnus incana 'Pendula'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
35,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Alnus incana 'Pendula'

Jest to już bardzo stara odmiana, choć dokładny rok jej odkrycia nie jest znany, wiadomo, że w sprzedaży była już dostępna pod koniec XIX wieku. Jest to jedna z bardziej atrakcyjnych odmian tego gatunku, bardzo chętnie sadzona nad stawami i brzegami strumyków ze względu na swój niezwykle malowniczy pokrój. Odmiana ta cechuje się dość szybkim tempem wzrostu, docelowo może osiągać nawet 6 – 10 m wysokości i do 5 m średnicy korony. Jest to drzewo rozłożyste, przeważnie wyprostowane o bajecznie zwisających pędach bocznych i szerokiej koronie. Wyróżnia się szarą, gładką korą, a jej liście są eliptyczne, ostro zakończone i podwójnie piłkowane na brzegach. Po stronie zewnętrznej mają ciemnozielony kolor, od spodu są jaśniejsze i filcowato owłosione. Kwiaty pojawiają się wczesną wiosną jeszcze przed rozwojem liści, szczególnie ozdobne są długie, kotkowate kwiatostany męskie, osiągające nawet 10 cm długości.

Jak wyżej wspomniano jest to odmiana szczególnie dobrze prezentująca się w malowniczych nasadzeniach krajobrazowych, co nie oznacza jednak, że nie można sadzić jej w ogrodach przydomowych, choć oczywiście należy zapewnić jej nieco więcej miejsca i przestrzeni, najlepiej też posadzić ją w miejscach dobrze wyeksponowanych np. na ładnym, krótko przyciętym trawniku. Ponieważ jest to odmiana odporna na zanieczyszczenia, jest chętnie wykorzystywana również w nasadzeniach miejskich, na osiedlach lub w parkach. Olsza szara ‘Pendula’ to roślina łatwa w uprawie, służą jej przeciętnie żyzne gleby ogrodowe umiarkowanie wilgotne lub wilgotne, ale znosi też dobrze krótkotrwałe okresy suszy. Preferuje stanowiska słoneczne ale może też rosnąć w półcieniu. Jest całkowicie mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę. Co istotne nie wymaga też nawożenia azotem, gdyż współżyje z bakteriami azotowymi.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę wysokie
Docelowa rozpiętość od 3m do 5m
Docelowa wysokość od 5m do 10m
Pochodzenie brak info
Kolor owoców brązowy
Rodzaj owoców ozdobne
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, ogrody wodne i bagienne, zieleń publiczna, parki, rekultywacje biologiczne, rosnące pojedyńczo (soliter), nasadzenia naturalistycze
Walory użytkowe tlenowe dla środowiska , do gleb kwaśnych
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście