Olsza szara 'Pendula'

Alnus incana 'Pendula'
Ocena:
37,00 zł
W produkcji
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021

Wysokość sadzonki: 70 - 100 cm

Alnus incana 'Pendula'

Jest to już bardzo stara odmiana, choć dokładny rok jej odkrycia nie jest znany, wiadomo, że w sprzedaży była już dostępna pod koniec XIX wieku. Jest to jedna z bardziej atrakcyjnych odmian tego gatunku, bardzo chętnie sadzona nad stawami i brzegami strumyków ze względu na swój niezwykle malowniczy pokrój. Odmiana ta cechuje się dość szybkim tempem wzrostu, docelowo może osiągać nawet 6 – 10 m wysokości i do 5 m średnicy korony. Jest to drzewo rozłożyste, przeważnie wyprostowane o bajecznie zwisających pędach bocznych i szerokiej koronie. Wyróżnia się szarą, gładką korą, a jej liście są eliptyczne, ostro zakończone i podwójnie piłkowane na brzegach. Po stronie zewnętrznej mają ciemnozielony kolor, od spodu są jaśniejsze i filcowato owłosione. Kwiaty pojawiają się wczesną wiosną jeszcze przed rozwojem liści, szczególnie ozdobne są długie, kotkowate kwiatostany męskie, osiągające nawet 10 cm długości.

Jak wyżej wspomniano jest to odmiana szczególnie dobrze prezentująca się w malowniczych nasadzeniach krajobrazowych, co nie oznacza jednak, że nie można sadzić jej w ogrodach przydomowych, choć oczywiście należy zapewnić jej nieco więcej miejsca i przestrzeni, najlepiej też posadzić ją w miejscach dobrze wyeksponowanych np. na ładnym, krótko przyciętym trawniku. Ponieważ jest to odmiana odporna na zanieczyszczenia, jest chętnie wykorzystywana również w nasadzeniach miejskich, na osiedlach lub w parkach. Olsza szara ‘Pendula’ to roślina łatwa w uprawie, służą jej przeciętnie żyzne gleby ogrodowe umiarkowanie wilgotne lub wilgotne, ale znosi też dobrze krótkotrwałe okresy suszy. Preferuje stanowiska słoneczne ale może też rosnąć w półcieniu. Jest całkowicie mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę. Co istotne nie wymaga też nawożenia azotem, gdyż współżyje z bakteriami azotowymi.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Olsza szara 'Pendula'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Pendula'
Nazwa łacińska Alnus incana
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.00 kg
Wysokość sadzonki 70 - 100 cm
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021
Wysyłka marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
Sprzedaż styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Docelowa wysokość od 5 m do 10 m
Docelowa rozpiętość od 3 m do 5 m
Miejsce sadzenia aleje i szpalery, zielone ekrany, soliter w trawniku
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, duże ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne
Zapotrzebowanie na wodę wysokie
Tempo wzrostu normalne
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Kolor owoców brązowy
Owoce rodzaj ozdobne
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Pokrój wzniesiony
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Zastosowanie nasadzenia naturalistycze, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, ogrody wodne i bagienne, parki, rekultywacje biologiczne, rosnące pojedynczo (soliter), zieleń publiczna
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście
Walory użytkowe tlenowe dla środowiska , do gleb kwaśnych
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko