Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Oliwnik dwubarwny 'Limelight'

Elaeagnus ebbingei 'Limelight'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Elaeagnus ebbingei 'Limelight'


Piękna roślina o zimozielonych liściach, zdobiąca ogród zarówno latem, jak i w zimie! Oliwnik ten posiada duże, dochodzące do 10 cm długości liście, z natury swojej ciemnozielone, skórzaste, o licznych białych oraz cytrynowo-kremowych przebarwieniach i cętkach. Rośnie dynamicznie przez pierwsze lata po posadzeniu, z czasem, po osiągnięci około 2 – 3 metrów wysokości oraz szerokości wyraźnie zwalnia. Daje się uprawiać do strefy 6, czyli na południu oraz zachodzie kraju nie powinno być z nim problemów, w chłodniejszych regionach uprawa może być ryzykowna i należy zawsze krzew okrywać na zimę.

Poza tym należy sadzić tę odmianę w miejscach osłoniętych od wiatrów, zacisznych, co znacznie zwiększy szanse udanej uprawy. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Obecność promieni słonecznych sprzyja ładnemu wybarwieniu liści, co bez cienia wątpliwości czyni ten krzew tak wyjątkowym. W ogrodach może rosnąć w pobliżu ścian budynków, w zakamarkach, które należy optycznie doświetlić, np. na tle muru porośniętego bluszczem pospolitym. Nie powinien rosnąć samotnie, dobrze jest wkomponować go w grupę krzewów, klomb, lub przynajmniej osłonić w pełni mrozoodporną rośliną od strony, z której najczęściej wieją wiatry. Widok tego rzadkiego, a zarazem pięknego krzewu w pełni wynagradza drobne trudności związane z jego uprawą.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki 1.8000