Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Ognik szkarłatny 'Orange Charmer'

Pyracantha coccinea 'Orange Charmer'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pyracantha coccinea 'Orange Charmer'

Krzew rośnie w południowo-wschodniej Europie, na Kaukazie i w Azji Mniejszej, gdzie jest rośliną zimozieloną. U nas, podczas mroźnych zim liście często brązowieją i opadają. Wiosną jednak krzew szybko się zazielenia. Ozdobą ognika są ciemnozielone, błyszczące liście. Na początku lata krzew obsypany jest drobnymi, białymi kwiatami, a w sierpniu – pomarańczowymi owocami, które długo pozostają na gałęziach. Ognik jest bardzo szeroko rozpowszechniony i chętnie uprawiany w krajach o cieplejszym klimacie niż Polska, a zwłaszcza o łagodniejszych zimach. Właśnie mroźne i ostre zimy są najgroźniejsze dla krzewów rosnących u nas. Jeśli przemarzną należy jest przyciąć do żywej tkanki, na wiosnę zregenerują się i wypuszczą nowe pędy, regeneracja następuję jednak powoli. Dlatego ważne jest aby sadzić go w miejscach osłoniętych od wiatrów, zimą można także osłonić je matą słomianą. Starsze krzewy niezbyt dobrze znoszą przesadzanie. Dlatego sadzić należy osobniki młode, po wyjęciu z pojemnika najlepiej na miejsce stałe. Wymaga gleb dość żyznych, gliniastych lub piaszczysto-gliniastych, zasobnych w próchnicę. Dość dobrze czuje się w miastach i na skwerach osiedlowych, nie jest wymagający jeśli chodzi o wodę, wykazuje znaczną wytrzymałość na suszę. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe.

Zastosowanie: ognik ma bardzo szerokie zastosowanie. Dostępne na polskim rynku odmiany charakteryzują się dużą tolerancją na mrozy, a więc z powodzeniem możemy je sadzić prawie w całej Polsce ( na obszarach Polski północno-wschodniej zalecana jest osłona krzewów zimą). Jest bardzo dekoracyjny zarówno w okresie kwitnienia jak i owocowania. Od jesieni jest bardzo chętnie odwiedzany przez ptaki, które także zimą korzystają z dostępności owoców tegoż gatunku. Sadzić należy go pojedynczo lub w niewielkich grupach jedno lub wielogatunkowych. Bardzo ładnie prezentują się obok siebie ogniki kilku odmian ( o owocach żółtych, pomarańczowych, czerwonych). Komponując je z innymi gatunkami można dobrać rośliny o różnym kolorze i kształcie owoców. Bardzo ładnie prezentują się także żywopłoty z ognika. Można jest formować lub pozwolić im swobodnie rosnąć. Jeśli zrobimy mu odpowiednie rusztowanie i będziemy odpowiednio prowadzić to doskonale może służyć do osłaniania murów i parkanów. W tym celu gałęzie należy prowadzić płasko wzdłuż ściany, w niedługim czasie zrobi się zwarty parawan. Z ognika można też robić żywopłoty – krzew ten ma cierniste pędy, więc żywopłot będzie trudny do sforsowania.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000