Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Obwojnik ciemny

Periploca sepium
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Periploca sepium

Jest to niezwykle widowiskowe, choć bardzo rzadko spotykane pnącze, o silnym, bujnym wzroście i niespotykanie ciekawych i pięknych kwiatach. Jest dość rzadko uprawiane, choć obecnie coraz częściej spotyka się amatorów tej oryginalnej rośliny. Kwiaty pojawiające się pod koniec czerwca, zachwycają nie tylko formą ale też ładnym purpurowo brązowym zabarwieniem, które czasem nawet przybiera odcień zbliżony do fioletowego. W dodatku roślina kwitnie dość długo bo aż do sierpnia i dzięki temu staje się prawdziwie letnią ozdobą ogrodu.

Liście również są bardzo atrakcyjne, długie i lancetowate bądź jajowate, bujnie pokrywają całą roślinę tworząc gęste zielone ściany które doskonale nadają się na pergole, bramki czy ogrodzenia. Latem są intensywnie ciemnozielone i błyszczące natomiast jesienią przebarwiają się na żółto. Pnącze te jest szczególnie polecane jeśli chcemy szybko uzyskać szybki efekt, gdyż rośnie z dużą siłą, przyrastając nawet do 2 m w ciągu roku, szczególnie na pełnym słońcu. Ogólnie może osiągać nawet 10 m wysokości.

Sadząc tę roślinę w swoim ogródku należy pamiętać aby umieścić ją koło odpowiednich podpór, które jednak nie muszą być szczególnie mocne. Najlepiej jest sadzić obwojnika na stanowiskach słonecznych. Jest on całkowicie mrozoodporny i nie wymaga dodatkowego okrywania podczas zimy. Wiosną dobrze jest oczyścić roślinę dokonując cięć pielęgnacyjnych, usuwając stare i zniszczone pędy oraz uschnięte liście.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000