Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Obiedka szerokolistna

Uniola latifolia
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Uniola latifolia


Jest to średniej wysokości trawa, dorastająca do 1 m. Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie najczęściej porasta brzegi jezior i rzek. Jest ona tam również bardzo popularna jako ozdobna roślina ogrodowa, u nas z kolei jest dość rzadko spotykana, a szkoda, bo rzeczywiście jest bardzo oryginalna.

Posiada ładne, delikatne, soczysto-zielone liście, o szerokości około 1 cm, przypominające tasiemkę. Kwitnie w sierpniu wytwarzając, białe wiechowate kwiatostany na których końcach znajdują się niezwykle ozdobne kłosy nasienne przypominające szyszki. Są one bordowo brązowe i pozostają na roślinie aż do następnej wiosny. Obiedka szerokolistna rozrasta się dość szeroko, nawet do 80 cm. Roślina jest bardzo łatwa w uprawie, nie ma szczególnych wymagań co do gleby, jedynie musi być ona stale lekko wilgotna.

Lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste m. in. , nad oczkami wodnymi. Dobrze rośnie w większych grupach. Jest odporna zarówno na suszę jaki i mrozy. Ścięte kłosy nasienne nadają się znakomicie do formowania świeżych i suchych bukietów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000