Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Nieszpułkowiec (Crataegomespilus grandiflora)

Crataegomespilus grandiflora
28,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 40-100 cm

x Crataegomespilus grandiflora (Smith) E. G. Camus
Mieszaniec międzyrodzajowy, powstały ze skrzyżowania nieszpułki (Mespilus germanica) z głogiem dwuszyjkowym (Crataegus leavigata). W odróżnieniu od nieszpułkowca Dardara (+ Crataegomespilus dardarii), będącego mieszańcem wegetatywnym czyli chimerą peryklinalną, x Crataegomespilus grandiflora jest prawdziwym mieszańcem generatywnym, o czym świadczy zapis ze znakiem "x".
Rośnie w formie krzewu lub drzewa, dorasta maksymalnie do 6 m, charakteryzuje się kulistym, raczej luźnym pokrojem. Liście jajowate, w górnej części lekko klapowane, od spodu mocno owłosione, o wielkości 3-7 cm, jesienią przebarwiające się na żółto lub brązowo. Kwitnie pod koniec maja, bardzo obficie, kwiaty pojawiają się na końcach pędów, są białe, mają średnicę ok. 2, 5 cm, są zebrane po 2-3 sztuki. Owoce podobne jak u nieszpułki, brązowe, owłosione, z dobrze widocznym kielichem, ale mniejsze (do 1, 5 cm) i często zebrane po kilka.
Nieszpułkowiec, jako ciekawostka, polecany jest przede wszystkim dla kolekcjonerów. Najbardziej dekoracyjny w okresie kwitnienia. Niestety, nie jest w pełni mrozoodporny, w mroźne zimy może ulegać uszkodzeniom. Wymaga stanowiska słonecznego oraz gleby dość żyznej, przepuszczalnej, najlepiej próchnicznej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000