Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Nieszpułkowiec (Crataegomespilus grandiflora)

Crataegomespilus grandiflora
brak

Crataegomespilus grandiflora (Sm.) Bean.

28,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 40-100 cm

x Crataegomespilus grandiflora (Smith) E. G. Camus
Mieszaniec międzyrodzajowy, powstały ze skrzyżowania nieszpułki (Mespilus germanica) z głogiem dwuszyjkowym (Crataegus leavigata). W odróżnieniu od nieszpułkowca Dardara (+ Crataegomespilus dardarii), będącego mieszańcem wegetatywnym czyli chimerą peryklinalną, x Crataegomespilus grandiflora jest prawdziwym mieszańcem generatywnym, o czym świadczy zapis ze znakiem "x".
Rośnie w formie krzewu lub drzewa, dorasta maksymalnie do 6 m, charakteryzuje się kulistym, raczej luźnym pokrojem. Liście jajowate, w górnej części lekko klapowane, od spodu mocno owłosione, o wielkości 3-7 cm, jesienią przebarwiające się na żółto lub brązowo. Kwitnie pod koniec maja, bardzo obficie, kwiaty pojawiają się na końcach pędów, są białe, mają średnicę ok. 2, 5 cm, są zebrane po 2-3 sztuki. Owoce podobne jak u nieszpułki, brązowe, owłosione, z dobrze widocznym kielichem, ale mniejsze (do 1, 5 cm) i często zebrane po kilka.
Nieszpułkowiec, jako ciekawostka, polecany jest przede wszystkim dla kolekcjonerów. Najbardziej dekoracyjny w okresie kwitnienia. Niestety, nie jest w pełni mrozoodporny, w mroźne zimy może ulegać uszkodzeniom. Wymaga stanowiska słonecznego oraz gleby dość żyznej, przepuszczalnej, najlepiej próchnicznej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nieszpułkowiec (Crataegomespilus grandiflora)
Twoja ocena