Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Mydleniec wiechowaty 'Coral Sun'

Koelreuteria paniculata 'Coral Sun'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Koelreuteria paniculata 'Coral Sun'


Niezwykle ciekawa pod względem kolorystycznym odmiana mydleńca wiechowatego wyselekcjonowana w Holandii w 1993 roku. Jest to niewysokie drzewko dorastające do 10 m wysokości w cieplejszych rejonach Europy, natomiast w naszym kraju zazwyczaj nie przekracza 4 m, cechuje się ponadto szybkim tempem wzrostu. Jego korona zwykle ma kształt niemal kulisty lub szeroko owalny, jest gęsta i rozłożysta. Drzewko to wygląda niezwykle efektownie o każdej porze roku. Najmłodsze pędy przez cały rok są czerwone, co widać szczególnie po opadnięciu liści. Liście początkowo mają kolor różowoczerwony, później stopniowo stają się żółto zielone aż w końcu na jesieni zmieniają kolor na żółto pomarańczowy. Ta feeria barw pozwala na rozmaite zastosowanie tego drzewa w ogrodzie. Liście wyróżniają się ponadto swoją wielkością, niekiedy osiągają nawet do 35 cm długości i są nieparzysto pierzasto złożone z głęboko powcinanych listków z czerwonymi nerwami.

Kwitnienie rozpoczyna się w połowie lipca i trwa nawet do końca sierpnia, jest nadzwyczaj widowiskowe, a przede wszystkim bardzo obfite. Kwiaty są drobne i żółte, zebrane w luźne, wiechowate kwiatostany, co z daleka sprawia wrażenie jak gdyby drzewo zostało obsypane serpentynami. Ponadto kwiaty wydzielają ładny zapach, który przywabia do ogrodu liczne owady. Również owoce tej odmiany są bardzo ozdobne, mają kształt podłużnych, grubych torebek, które po dojrzeniu opadają. ‘Coral Sun’ nadaje się zarówno do sadzenia w ogródkach przydomowych jak i parkach czy nawet na miejskich skwerach. Najlepiej wygląda jako soliter, gdyż wówczas można wyeksponować wszystkie jej walory. Jest to odmiana dość łatwa w uprawie, stosunkowo odporna, jedynie we wschodniej części Polski może wymagać okrycia na zimę. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, kwaśnych lub lekko kwaśnych, dobrze zdrenowanych, na stanowiskach słonecznych.


Więcej informacji
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000