Ładuję...

Mydleniec wiechowaty 'Coral Sun'

Koelreuteria paniculata 'Coral Sun'
Ocena:
32,00 zł
SKU
6045
W produkcji

Koelreuteria paniculata 'Coral Sun'


Niezwykle ciekawa pod względem kolorystycznym odmiana mydleńca wiechowatego wyselekcjonowana w Holandii w 1993 roku. Jest to niewysokie drzewko dorastające do 10 m wysokości w cieplejszych rejonach Europy, natomiast w naszym kraju zazwyczaj nie przekracza 4 m, cechuje się ponadto szybkim tempem wzrostu. Jego korona zwykle ma kształt niemal kulisty lub szeroko owalny, jest gęsta i rozłożysta. Drzewko to wygląda niezwykle efektownie o każdej porze roku. Najmłodsze pędy przez cały rok są czerwone, co widać szczególnie po opadnięciu liści. Liście początkowo mają kolor różowoczerwony, później stopniowo stają się żółto zielone aż w końcu na jesieni zmieniają kolor na żółto pomarańczowy. Ta feeria barw pozwala na rozmaite zastosowanie tego drzewa w ogrodzie. Liście wyróżniają się ponadto swoją wielkością, niekiedy osiągają nawet do 35 cm długości i są nieparzysto pierzasto złożone z głęboko powcinanych listków z czerwonymi nerwami.

Kwitnienie rozpoczyna się w połowie lipca i trwa nawet do końca sierpnia, jest nadzwyczaj widowiskowe, a przede wszystkim bardzo obfite. Kwiaty są drobne i żółte, zebrane w luźne, wiechowate kwiatostany, co z daleka sprawia wrażenie jak gdyby drzewo zostało obsypane serpentynami. Ponadto kwiaty wydzielają ładny zapach, który przywabia do ogrodu liczne owady. Również owoce tej odmiany są bardzo ozdobne, mają kształt podłużnych, grubych torebek, które po dojrzeniu opadają. ‘Coral Sun’ nadaje się zarówno do sadzenia w ogródkach przydomowych jak i parkach czy nawet na miejskich skwerach. Najlepiej wygląda jako soliter, gdyż wówczas można wyeksponować wszystkie jej walory. Jest to odmiana dość łatwa w uprawie, stosunkowo odporna, jedynie we wschodniej części Polski może wymagać okrycia na zimę. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, kwaśnych lub lekko kwaśnych, dobrze zdrenowanych, na stanowiskach słonecznych.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Mydleniec wiechowaty 'Coral Sun'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Odmiana rośliny 'Coral Sun'
Nazwa łacińska Koelreuteria paniculata
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Pojemnik C2
Wysokość sadzonki Wys. 50-85cm
Szczepienie nieszczepione
Tempo wzrostu szybkie
Pochodzenie brak info
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko