Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Morwa biała 'Nana Issai'

Morus alba 'Nana Issai'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Morus alba 'Nana Issai'

Jedna z niewielu odmian ozdobnych morwy, wykształca karłowej wielkości kulistą koronę. Rośnie wolno, roczne przyrosty osiągają do 15 – 20 cm długości, po osiągnięciu średnicy około 1 metra tempo wzrostu dodatkowo zwalnia. Bardzo dużą zaletą tej odmiany jest duża tolerancja co do warunków glebowych, rośnie bardzo bujnie także na słabych glebach piaszczystych, gdzie mało które rośliny ozdobne są w stanie rosnąć i wyglądać reprezentacyjnie. Do dobrego wykształcenia pokroju potrzebuje dużo słońca, choć może rosnąć także w miejscach lekko ocienionych. Polecana głównie do sadzenia w mniejszych ogrodach, gdzie każdy metr kwadratowy powierzchni się liczy i musi zwyczajnie być dobrze zagospodarowany.

W większych ogrodach morwa ta może stanowić element większych klombów, budowanych na dawną naturalistyczną modłę. Morwa ta, prócz bardzo ciekawej formy rodzi pyszne owoce, których co prawda na drzewku tej wielkości nie ma zbyt wiele, ale zawsze można sięgnąć przynajmniej po kilka owoców aby umilić sobie przechadzkę po ogrodzie. Morwa biała posiada także właściwości prozdrowotne, osoby cierpiące na zaburzenia gospodarki cukrami zalewają odpowiednio przygotowane liście tej morwy wrzątkiem, a wykonaną herbatkę spożywają co pozwala im ustabilizować poziom cukru we krwi, czasami z bardzo dobrymi efektami. Morwa biała jest wystarczająco mrozoodporna aby rosnąć także w chłodniejszych regionach kraju, młode sadzonki radzimy jednak dla pewności okrywać na zimę.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Pochodzenie brak info
Kolor owoców białe
Pora owocowania jesień
Barwa kwiatów białe
Intensywność zapachu kwiatów bez zapachu
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, żywopłoty, aleje, parki, owoce deserowe, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , na żywopłoty wysokie, witalne , horiterapełtyczne
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce