Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Modrzewnica pospolita 'Compacta'

Andromeda polifolia 'Compacta'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
22,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Andromeda polifolia 'Compacta'

Jest to niewysoka krzewinka o zwartym, poduszkowatym pokroju. Rośnie wolno i osiąga wysokość zaledwie 30 cm, jednak rozrasta się dość szeroko. Posiada skórzaste, lancetowate liście długości do 3 cm, w kolorze srebrzysto zielonym lub niebieskawo-zielonym, podwijają się one na końcach ku dołowi. Najatrakcyjniej wygląda w maju i czerwcu, kiedy to pokrywa się bardzo obficie, małymi kulistymi kwiatami w barwie jasnoróżowej. Mają one kształt dzbaneczkowaty i zebrane są po kilka na wierzchołkach pędów.

Jest to roślina niewymagająca w uprawie, rośnie dobrze na glebach żyznych, bogatych w próchnicę, umiarkowanie, lecz stale wilgotnych i kwaśnych, najlepiej torfowych. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Jest rośliną mrozoodporną i wytrzymałą. Można ją sadzić z powodzeniem w ogródkach skalnych lub wrzosowiskowych, na rabatach lub w pojemnikach, bądź też wykorzystywać jako roślinę okrywową. W każdej z tych form prezentuje się bardzo wdzięcznie i zjawiskowo.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000